Oyuncu sayısı 200 milyonu aşan Fortnite oyun dünyasında ses getiricek rekora imza attı

Epic Games’in tüm dünyayı kasıp kavuran oyunu Fortnite büyümesini sürdürüyor. Bloomberg’in haberine göre oyun Haziran ayından bu yana oyuncu sayısını %60 artırarak 200 milyondan fazla oyuncuya ulaştı. Epic Games oyunu Fortnite Bloomberg Gototechno haberi

Epic Games tarafından geliştirilen battle royale türündeki Fortnite, oyun dünyasına damga vuran hızlı yükselişini sürdürüyor. Firma en son Haziran 2018’de oyuncu sayısının 125 milyonu aştığını duyurmuştu.

6 Ayda %60 Artış
Fortnite’ın oyuncu sayısının 200 milyonu aştığı açıklaması, oyunun adını büyük bir başarıyla birlikte duymaya alışkın olan oyun dünyasının yine de en çok konuşulan haberlerinden biri oldu. Fortnite 9 Kasım’da da 8.3 milyon anlık oyuncu sayısına ulaşarak bu alanda kendine ait rekoru kırmıştı.

Mevcut bilgiler doğrultusunda Fortnite’ın oyuncu sayısının aradan geçen 6 aylık sürede %60 oranında arttığı görülüyor.

Durdurulamayan Yükseliş
Eylül 2017’de battle royale modu oyunculara sunulan Fortnite bir anda büyük bir sıçrama yapmış ve yıl sonunda 30 milyondan fazla oyuncuya ulaşmayı başarmıştı. Ardından Epic Games bu yılın ocak ayında oyuna bir aylık süre zarfında 10 milyon yeni oyuncunun eklendiğini ve toplam oyuncu sayısının 40 milyona yükseldiğini duyurmuştu. Bu açıklamadan 4 gün sonra ise oyuncu sayısı 45 milyona ulaşmıştı. Şirketin bu konuda yaptığı son açıklama ise Haziran 2018’de gerçekleşmiş ve oyuncu sayısının 125 milyonu geçtiği duyurulmuştu.

PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak oynanabilen Fortnite hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.epicgames.com/fortnite/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Epic Games oyunu Fortnite Bloomberg Gototechno haberi