Marshmello’nun Fortnite konseri esnasında oyuncu sayısı 10 milyonu gördü

DJ ve Fortnite oyuncusu Marshmello’nun oyun içinde verdiği sanal konser oyunculardan büyük ilgi gördü. Konser sırasında Fortnite’ın anlık oyuncu sayısı 10,7 milyona ulaştı. Epic Games Marshmello Fortnite oyun konseri gototechno

22.02.2019 – Epic Games’in tüm dünyada 200 milyondan fazla oyuncusu bulunan oyunu Fortnite, kırılması güç bir rekora daha imza attı. 2 Şubat günü oyun içinde düzenlenen sanal konser sırasında aynı anda 10,7 milyon kişi oyunu oynadı.

Şubat Ayında 2 Büyük Başarı
Popülerliğini yitirmek bir yana git gide artıran Fortnite, yılın en kısa ayına çok büyük iki başarı sığdırmayı başardı. 2 Şubat’ta 10,7 milyon ile ulaşılan oyun tarihinin en yüksek anlık oyuncu sayısına ek olarak 16 Şubat Cumartesi günü aynı anda tam 7,6 milyon oyuncu Fortnite oynadı.

Bu sayı herhangi bir oyun içi etkinlik olmaksızın elde edilen en yüksek oyuncu sayısı olma özelliğini taşıyor. Kasım 2018’de toplam oyuncu sayısının 200 milyonu aştığı duyurulan Fortnite, “oyun dünyasının en çok izlenen oyunu” ve “aynı anda en fazla kişinin izlediği oyun yayını” rekorlarının da sahibi.

Geliştiriciler Oyuncuların Sorularını Yanıtlıyor
Oyuncuların isteklerine kulak vermesiyle ve zaman zaman oyuncuların arzu ettiği şeyleri oyuna eklemesiyle ünlü olan Fortnite geliştiricileri, bu akşam Reddit’teki Fortnite başlığı altında oyunculardan gelen soruları yanıtlayacaklar. Türkiye saati ile saat 21.00’da başlayacak soru-cevap etkinliği için reddit.com/r/FortNiteBR/ adresini ziyaret edin.

PC, Mac, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak oynanabilen Fortnite hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.epicgames.com/fortnite/tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Epic Games Marshmello Fortnite oyun konseri gototechno