Epic Games Game Developers Conference etkinliğinde platforma yeni eklenecek oyunları açıkladı

Epic Games’in dijital oyun mağazası olan Epic Games Store hakkındaki gelişmeler anlatılırken platforma eklenecek pek çok oyun da açıklandı. Epic Games Game Developers Conference gototechno

21.03.2019 – Epic Games, oyun geliştiricilerine büyük avantaj sunan gelir paylaşım modeliyle ve kendi mağazasına özel yapımlarıyla epey ilgi çeken dijital oyun mağazasını geliştirmeye devam ediyor. Firmanın oyun geliştiricilere yönelik dünyanın en büyük etkinliği olan ve oyun basınının dikkatle takip ettiği GDC 2019’da Epic Games Mağazası hakkında yaptığı açıklamalar etkinliğe damgasını vurdu.

PlayStation’a Özel Oyunlar PC’ye Geliyor
Etkinlik sırasında sahneye çıkarak katılımcılara Epic Games Mağazası hakkındaki gelişmeleri anlatan Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Quantic Dreams tarafından geliştirilen ve yalnızca PlayStation platformuna özel olarak çıkan oyunların Epic Games Mağazası aracılığıyla PC kullanıcılarına sunulacağını açıkladı.

Epic Mağazası 85 Milyon Kullanıcıya Ulaştı
Merakla beklenen Ancestors: The Humankind Odyssey ise Epic mağazası yanında başka mağazalardan da alınabilecek. Firma ayrıca Afterparty, The Sinking City ve Industries of Titan gibi üst düzey oyunları da kullanıcılarına sunacak. Bu yönüyle mağaza 2019’un en çok beklenen oyunları için de tek adres olacak.

Yalnızca Kaliteli Oyunlara Yer Var
Mağazada satılacak oyunlar hakkında da açıklamalarda bulunan Sweeney, platformda yalnızca belli kalite standartlarını tutturan oyunların yer alacağını belirtti.

Epic Games Game Developers Conference gototechno