Fortnite Dünyayı Kurtar modu gelecekte ücretsiz olabilir

Epic Games, tüm dünyada 125 milyondan fazla oyuncusu olan oyunu Fortnite’ı geliştirmeye ara vermiyor. Firma, geliştirici ekibin oyunculara daha iyi bir oyun deneyimi sunmak için oyunun arayüzünde ve karakter sisteminde de bir takım değişikliklerin yolda olduğunu açıkladı. Epic games dünyaca ünlü Fortnite’ı geliştirmeye devam ediyor.

Daha Temiz Bir Arayüz
Yapılan açıklamada önümüzdeki günlerde oyunda çok daha “cilalanmış” ve temiz bir arayüz bulunacağı belirtilmekte. Epic Games bu yılın başlarında çanta menüsünü görünür ve ulaşılabilir bir yere taşıyarak kullanıcı dostu arayüz geliştirmelerinin ilk sinyallerini vermişti.

Yeni ve çeşitli Karakter Sistemi
Geliştiriciler karakter sistemine de el atarak kahraman dizilimini özelleştiren ve kullanıcılara daha fazla opsiyon veren bir sisteme geçiş yapacaklarını ifade ediyorlar. Artık oyuncular üç değil toplam altı kahraman yuvasına sahip olacak, kontrol ettikleri ana kahramanı seçtikten sonra diğer beş kahramanlarıyla da sahip olacakları avantajları ve özellikleri belirleyecekler.

Dünyayı Kurtar Modu Ücretsiz Olmaya Hazırlanıyor!
Fortnite’ın Battle Royale modu tüm dünyada fenomen haline gelmeden önce Fortnite hayatına yalnızca Dünyayı Kurtar moduyla başlamıştı. Renkli görsel tasarımı ve eğlenceli oynanışıyla dikkat çeken oyun kısa zamanda kendi hayran kitlesini yaratmıştı. Firma bu konuda yayınladığı blog yazısında bu mod üzerindeki çalışmalarına dair detaylı bilgiler verdi.

Epic games dünyaca ünlü Fortnite’ı geliştirmeye devam ediyor