Engelliler haftasında 0 km araç alımında limit yükseltilme beklentisi var! Yarın son günü!

Engelli limiti artacak mı?
Engelli limiti artacak mı?

Engelliler haftasında 0 km araç alımında limit yükseltilme beklentisi var! Engelli limiti artacak mı?

Instagram Hesabımız

Bu hafta yani 10 Mayıs Salı gününden itibaren Engelliler Haftası başladı. Bu haftanın en önemli gündem maddesini de engellilerin sıfır kilometre araç satın alımında limitin yükseltilmesi beklentisi oluşturuyor.
Geçtiğimiz günlerle milletvekili düzeyinde bir açıklama olmuş ve limitin yükseltileceği resmi olarak dile getirilmişti.
Bu gelişmenin engelliler haftasında yaşanmasını bekleyenlerin sayısı bir hayli fazla. Konuşulan iddialara baktığım zaman bunların büyük bir çoğunluğu limit artırımı haberinin bu hafta çıkabileceği yönünde. Bakalım, takip ediyorum.
Peki engelli raporuyla araç satın alımında son durum nasıl? Öncelikle mayıs ayının gelmesiyle birlikte 450 bin TL limitle satın alınabilecek hiçbir kompakt sınıf araç kalmadı. 2022 başında uygulanmaya başlayan bu limitle sadece küçük sınıf araçlar satın alınabiliyor. Küçük SUV konusunda da otomatik şanzımanlı araçların sayısı da bir hayli az. Konuşulanlar nasıl: Limitin 650 bin TL olacağı yönünde beklentiler çok fazla. Limitin aynı kalacağı ancak ÖTV farkını karşılayarak daha pahalı araçların önünün açılabileceği de konuşulanlar arasında. Aparatla araç kullanan engelliler için de ayrı bir düzenleme yapılabileceği iddialar arasında.

Araba fiyatlarında 2 CEO 2 beklenti var! Toyota CEO’su zam, Peugeot CEO’su matrah düzenlemesi diyor!

GoToTechno Mayıs 2022 Sayısını Nerelerden Okurum?

Birincisi Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

En önemlisi GoToTechno Dergisi 40. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 40. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ve App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Bununla birlikte Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması App Store ve Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

Engelli limiti artacak mı?

Engelli limiti artacak mı?