Türkiye’deki yetişkinlerin yüzde 79’u mobil oyun oynuyor! En Çok Hangi Tür Oyunları Seçiyorlar?

En çok tercih edilen oyunlar.
En çok tercih edilen oyunlar.

En çok tercih edilen oyunlar, en çok oynanan oyunlar, oyun oynarken harcanan zaman, en çok oyunu kimler oynuyor, en popüler bilgisayar oyunları.

Türkiye’deki yetişkinlerin yüzde 79’u mobil oyun oynuyor! En Çok Hangi Oyunları Seçiyorlar? En çok tercih edilen oyunlar. en çok oynanan oyunlar.

Instagram Hesabımız

Türkiye’deki yetişkinlerin yüzde 79’u mobil oyun oynarken, mobil oyuncuların yüzde 49,2 ile en çok aksiyon-macera türü oyunları tercih ettikleri görüldü. Ayrıca mobil oyuncuların bir günde mobil cihazlarından ortalama 4 saatten fazla zaman geçirdikleri tespit edildi.

Medya takip kurumu Ajans Press, mobil oyunlar ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. Ajans Press’in dijital basın arşivinden derlediği bilgilere göre bu yıl mobil oyunlar ile alakalı 714 haber çıkışı olduğu görüldü. En çok konuşulan haber başlıkları incelendiğinde ise yerli oyun firmasının 1,8 milyar dolara satılmasının son 2 ayın en çok konuşulanı olduğu görüldü.

Ajans Press’in, AdColony & Global Web Index ortak verilerinden elde ettiği bilgilere göre, Türkiye’deki yetişkinlerin yüzde 79’u mobil oyun oynadığı saptandı. Mobil oyuncuların yüzde 49,2 ile de en çok aksiyon-macera türünü tercih ettikleri görüldü. Araştırma 21 ülkeyi kapsarken, Türkiye’deki mobil oyunlarla ilgili tüm verileri ortaya koyduğu saptandı. Böylelikle tüm internet kullanıcıların yüzde 84’ünün en az bir cihaz ile mobil oynadığı kaydedildi. Oyun oynayan yetişkinlerinde yüzde 81,7’sinin kadın, yüzde 76,5’inin ise erkek olduğu belirlendi. Türkiye’deki mobil oyun meraklılarının kişisel ilgi alanlarına göz atıldığında, film-sinema, müzik, teknoloji, yeme-içme ve haberler/güncel olayların başı çektiği görüldü.

Samsung Dijital Kart ile özel indirimler artık parmağınızın ucunda! Yararlanmak İçin Ne Yapılmalı?

En çok tercih edilen oyunlar.