Lenovo Türkiye yılın üçüncü çeyreğinde pazar liderliğini sürdürdü!

En çok satan Bilgisayar.
En çok satan Bilgisayar.

Lenovo Türkiye yılın üçüncü çeyreğinde pazar liderliğini sürdürdü! En çok satan Bilgisayar.

Instagram Hesabımız

Öncelikle şunu belirtelim: Bu açıklamalar bizlere basın bülteni olarak iletilmiştir.

Lenovo, 2021 yılının üçüncü çeyrek sonuçlarıyla kârlılık ve ciroda tarihi rekor değerlere ulaştı. Lenovo, grup cirosunu önceki yıla göre %23 artırarak 17,9 milyar dolar ciro elde etti. Lenovo aynı zamanda net gelirini önceki yıla kıyasla %65 artırarak, 512 milyon dolara ulaştı. Lenovo, Türkiye’de de globaldeki güçlü performansı sürdürerek, 2021 yılının üçüncü çeyreğini yine birinci sırada, %24,6 pazar payı ile kapadı. Lenovo Türkiye, yılın üçüncü çeyreğinde pazar liderliğini sürdürdü.
Lenovo Türkiye, 2021 yılının üçüncü çeyreğini, güçlü bir performans ortaya koyarak IDC sonuçlarına göre %24,6 pazar payı ile birinci sırada kapadı ve son 6 çeyrektir pazar payı liderliğini sürdürdü. Toplam dizüstü bilgisayar pazarında %23.5 ile masaüstü bilgisayar pazarında da %27.5 pay ile pazardabirinci oldu. Kurumsal segmentte sıralamada %42.8 ile birinci olan Lenovo Türkiye, ayrıca Android İşletim Sistemli Tablet pazarında da %30.4 pazar payı ile lider oldu.

IBM Cloud yoğun iş yükleri için 3. nesil AMD EPYC işlemcilerini seçti!

Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, yılın üçüncü çeyreğinde rekor rakamlara ulaştı. Lenovo’nun performansı, net gelirin önceki yıla kıyasla %65 artarak 512 milyon dolara yükselmesi, net gelir marjının ise 0,7 puan artış göstermesiyle, grubun üç yılda kârlılığını iki katına çıkarma hedefi yolunda önceki yıla kıyasla önemli bir adım daha ortaya koydu. Vergi öncesi gelir önceki yıla göre %58 artışla 742 milyon dolar olurken, grup cirosu güçlü büyüme trendini sürdürerek bir önceki yıla kıyasla %23 artışla 17,9 milyar dolar seviyesine ulaştı. Operasyonel nakit akışı geçtiğimiz yıla göre ikiye katlanarak 1,6 milyar dolar olurken, inovasyon yatırımlarının artmasıyla, grubun bu çeyrek için Ar-Ge giderleri yaklaşık %60 artış gösterdi.

Porsche Taycan 4 Cross Turismo Doğuş Otomotiv Plus Deneyim Merkezi’ne geldi!

GoToTechno Kasım 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi 34. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 34. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. 

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

GoToTechno Dergisi Kasım 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

En çok satan Bilgisayar.

En çok satan Bilgisayar.