Türkiye’de Oyun alışverişleri normalleşmeyle yüzde 20 azaldı! En çok oynanan oyunlar hangileri?

En çok oynanan oyunlar hangileri
En çok oynanan oyunlar hangileri

En çok oynanan oyunlar hangileri, en çok hangi oyun oynanıyor, oyun satışları düşüyor, oyun satışları azalıyor, oyunlara olan ilgi azalıyor, oyunfor pandemi raporu, Covid 19 bilgisayar oyunları.

Türkiye’de en çok oyun alışverişi yapan iller belli oldu! Oyunfor’un açıkladığı verilere göre en çok oyun alışverişi İstanbul ve İzmir’de gerçekleşiyor. Pandemi döneminde yükselen oyun alışverişleri, normalleşmeyle düşüşünü sürdürürken, mobil oyunlar liderliğini koruyor. Oyun satışları düşüyor. oyun satın almalar azalıyor. En çok oynanan oyunlar hangileri? en çok hangi oyun oynanıyor?

Instagram Hesabımız

Koronavirüs salgınıyla insanların evde kaldığı dönemde oyun alışverişlerinde ciddi bir artış yaşandı. Bu artış, internet altyapılarında hemen hissedilirken, online oyun oynama oranlarının artması, Steam, PlayStation Store gibi dijital oyun mağazalarının ve YouTube, Twitch gibi oyun yayınları ve video hizmetlerinin, bant genişliği konusunda endişeler yaşayarak kısıtlamalar getirmesine sebep oldu. Dünyada birçok ülkede “normalleşme” adıyla kısıtlamaların hafifletilerek hayatın normale dönmeye başlaması ise alışverişlerde düşüşe sebep olurken, oyun alışkanlıklarında da değişiklikler görülmeye başlandı.

Türkiye’de Oyun alışverişleri yüzde 20 azaldı

Her ay yayınladığı verilerle Türkiye’deki milyonlarca oyunseverin alışveriş alışkanlıklarını, popüler oyunları ve çeşitli bilgileri ortaya koyan Oyunfor.com, Temmuz 2020 verilerini açıkladı. Buna göre, temmuz ayında oyun alışverişlerinde düşüş devam etti. Pandemi döneminde yükselen oyun alışverişleri, haziran ayında %15, temmuz ayında %20 düşüş gösterdi.
Oyun alışverişlerinde haziranda en çok alışveriş İzmir’den yapılırken, temmuzda en çok alışveriş yapılan il İstanbul oldu. Bu illeri Ankara, Konya, Bursa ve Eskişehir takip etti.

Rainbow Six: Siege Türkiye Kupası’nda büyük final heyecanı bugün başlıyor! Nereden İzlenir?

Temmuz ayında en çok oynanan oyun yine PUBG Mobile oldu. Her geçen gün dünyada ve ülkemizde daha fazla oynanan oyunlardan biri olan Game of Thrones ise 2. sıraya yükseldi. Temmuz ayındaki bir diğer önemli değişiklik ise FIFA 2020’de oldu ve FIFA 21’in duyurulmasından ötürü, uzun süre sonra ilk kez sıralamaya giremedi.

Türkiye’de En çok oynanan oyunlar hangileri?

1 – PUBG Mobile
2 – Game of Thrones
3 – League of legends
4 – Metin2
5 – Valorant
6 – Black Desert Online
7 – Dark Orbit
8 – Lords Mobile
9 – PES 2020
10 – Call of Duty: Warzone