Elektrikli Araçların Şarj Sorununu Tamamen Ortadan Kaldıracak Çözüm! Tak Değiştir Bataryalar Geliyor!

Elektrikli otomobil şarj istasyonları.
Elektrikli otomobil şarj istasyonları.

Elektrikli otomobil şarj istasyonları, elektrikli otomobillerin şarj sorunu, elektrikli araçların şarj istasyonları, elektrikli araçların menzilleri.

İşte Elektrikli Araçların Şarj Sorununu Tamamen Ortadan Kaldıracak Çözüm! Tak Değiştir Bataryalar Geliyor! Elektrikli otomobil şarj istasyonları. elektrikli otomobillerin şarj sorunu.

Instagram Hesabım

Benim en başından beri aklımda olan çözüm bu. Elektrikli araçlar için bu çözümün ön plana çıkacağı her zaman belliydi. Elektrikli araçların yaşadığı menzil sorununa en hızlı ve en etkili çözümün bu şekilde olacağını ön görüyordum ve sonunda yön bu tarafa doğru döndü. Bu arada bunları yazarken işkembeden sallamıyorum: Aslında ben bir elektronik teknisyeniyim. Bu işi yapmayı seçmedin orası ayrı 🙂

Mercedes Benz tarafından ilk olarak gösterilen bu tip uygulama şimdi de Mahindra tarafından tanıtıldı. Şimdilik öncelik hafif ticari araçlara verilmiş gibi görünse de bu hızla otomobiller için de kullanılmaya başlayacak. Elektrikli araçların menzil sorunu daha fazla kapasiteye sahip pillerle çözülebilir. Ancak bu durum maliyetleri inanılmaz yükseltiyor. Maliyetleri düşürmek için gövdesi sabit kalan ama bataryalarla birlikte yürüyen aksamı tamamen değişen sistemler artık ön planda olacak. Bu değişim yolculuğunuz boyunca karşınıza çıkacak olan tıpkı benzin istasyonları gibi yerlerde 5 dakikayı aşmayacak bir süre içinde gerçekleşecek. Yani aracınızın 500 km menzili varsa bu değişimle 5 dakika içinde 500 km daha menzile sahip olacaksınız. Bu değişimle birlikte elektrikli otomobillerin önü tamamen açılacaktır. Ben buna inanıyorum.

Yazı Murat Tosun

Türk Telekom ile 24 genç Türkiye’nin siber güvenliği için alanında uzman isimlerden eğitimler aldı!

GoToTechno Dergisi Eylül 2020 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi 20. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 20. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi bundan sonra Türk Telekom Dergilik üzerinden de yayın hayatına başladı. Google Play ya da App Store’dan Türk Telekom Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Türk Telekom e-dergi iOS ve Android uygulamalarını indirerek çok yakında 20 sayıya birden ulaşma imkanınız da olacak.

GoToTechno Dergisi Eylül 2020 sayısı ayrıca Dijital basın dergilikte. 

GoToTechno Eylül 2020 Sayısı’nda neler var?

GoToTechno Dergisi’nin Eylül sayısı her zaman olduğu gibi keyif almanızı sağlayacak bir sayı oldu.

Telefonunuzda bu uygulamalar varsa hemen silin! İşte o 25 silinmesi gereken uygulama.

Xiaomi Redmi 9 Türkiye’de kaç paraya satılıyor?

realme 125W UltraDART geliyor telefonları şarj etmek müthiş hızlanıyor. 3 Dakikada Yüzde 33 Şarj Edecek!

İşte Kablosuz Kulaklık Kullanmak için 5 önemli Neden!

Yeni Galaxy Note20 Ultra çıktı. Galaxy Buds Live hediyesiyle birlikte satılıyor.

Bosch, Geleceğin Araçları için Mobilite Bilişim Çözümleri İş Birimini Kuruyor.

Samsung Mobile Tarafından Yapılan Bu Açıklama Google Kullanamayan Huawei’ye Bir Gönderme mi?

Instagram’ın Kısa Süreli ve Düzenlenebilir Video Özelliği Reels Kullanıma Sunuldu. Reels nedir?

Samsung Galaxy’nin Makro Fotoğraf Özelliğini Daha Etkili Kullanmanın Yolları Neler?

ZES’ten Türkiye’deki Elektrikli Otomobillere 100 Yeni İstasyon geldi!

Elektrikli otomobil şarj istasyonları.