CİTROEN TÜRKİYE’DE ELEKTRİKLİ SATIŞINI ARTIRACAK! İşte bu yıl için Citroen’in planladığı satış rakamı!

CİTROEN TÜRKİYE’DE ELEKTRİKLİ SATIŞINI ARTIRACAK! İşte bu yıl için Citroen’in planladığı satış rakamı! Elektrikli Otomobil Modelleri Citroen 2024.

GEELY EN SONUNDA GELDİ! Gümbür gümbür geliyorlar!

Öncelikle bu bilgiler bana Citroen Türkiye yönetimi tarafından basın bülteni olarak gönderilmiştir. Citroen yönetimi tarafından yapılan açıklamayı haberin devamında bulabilirsiniz.

“Türkiye pazarının hızlı büyüyen markalarından Citroen, 2024 yılı için hedef büyüttü. Geçtiğimiz yıl satışlarını 2 kattan fazla artıran marka Türkiye, 2023 yılında elektrikli modelleri e-C4 ve e-C4 X ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Geçtiğimiz yılı, 2 bin adede yakın elektrikli modelin satışıyla tamamlayan Citroen Türkiye, marka dünyası içerisinde Fransa ve Almanya’nın ardından en fazla elektrikli modelin satıldığı 3’üncü ülke oldu.

2023 yılında toplam C4 satışlarının yüzde 15’inin e-C4 olduğunu söyleyen Citroën Türkiye Genel Müdürü Selen Alkım, “toplam C4 X satışlarımızın da yüzde 10’u e-C4 X oldu. Kısa sürede elde ettiğimiz bu başarılı sonuçlar bizi Citroen dünyasında Avrupa’da bir başka 3’üncülüğe taşıdı. Geçtiğimiz yıl e-C4 X’i ise Avrupa’da en fazla Türkiye olarak biz sattık ve Avrupa’da lider konuma yükseldik. 2024 için hedef büyüttük. Yıl içinde satışa sunacağımız yeni e-C3 ile elektrikli ürün gamımızı genişletmiş olacağız. Mevcut araçlarımıza yeni e-C3’ün eklenmesiyle, 2024 yılında elektrikli araçların binek modellerimizdeki satış payının yüzde 25’e ulaşmasını hedefliyoruz. Yeni e-C3 de, C3 satışlarının yüzde 50’sini oluşturacak. Ayrıca hali hazırda 2024 yılında satışa sunduğumuz C5 Aircross’un hibrit modeliyle birlikte de marka olarak elektrikli araç atağımızı destekliyoruz” dedi.


BU YIL EN UCUZ ARABALAR ELEKTRİKLİLER OLACAK! Hadi be oradan dediğinizi duyar gibiyim!

Araba Habercisi Dergisi ŞUBAT sayısında neler var?

2024 0 km otomobil pazarında yeni yıl yeni markaların yılı olacak.

BYD planları değiştirdi Türkiye’de hibrit satmaya hazırlanıyor. İşte BYD SEAL U PHEV.

Citroen C5 Aircross kompakt SUV iddiasını bu yeni hibrit ile artırdı!

JAECOO J7 yoldan çıkaracak. Chery’nin alt markası Jaecoo Türkiye’de satışa çıkmak için gün sayıyor.

Lexus LBX yollara çıkmaya hazırlanıyor! En ucuz Lexus olarak satışa sunulacak.

Ralli parkurlarından yollara çıktı! Karşınızda Toyota GR Yaris!

Bahar 2024 sayısında dolu dolu bir dergi için hazırlıklarımız tam gaz devam ediyor.

Elektrikli Otomobil Modelleri Citroen 2024.

Elektrikli Otomobil Modelleri Citroen 2024

Elektrikli Otomobil Modelleri Citroen 2024.