Elektrikli Araçların Vergileri Türkiye’de Nasıl Hesaplanıyor? ÖTV oranının yüzde 3 olduğunu biliyor musunuz?

Elektrikli araç Vergileri.
Elektrikli araç Vergileri.

Elektrikli Otomobiller, Elektrikli Arabalar, Elektrikli Araçlar, Elektrikli Otomobil Vergileri, Elektrikli Araba Vergileri, Elektrikli Otomobil ÖTV Oranları Nasıl, Elektrikli Araç Vergileri.

Elektrikli Otomobillerle hızlı bir şekilde tanışmaya başlıyoruz. Peki elektrikli arabaların ÖTV ve KDV oranlarının nasıl hesaplandığını biliyor musunuz? Elektrikli Otomobil ÖTV Oranları Nasıl? Elektrikli Otomobil Vergileri. Elektrikli Araba Vergileri. Elektrikli Araç Vergileri.

Instagram Hesabımız

Elektrikli Araçlarda ÖTV Nasıl Hesaplanıyor?

Elektrikli Otomobillerin ÖTV ve KDV oranlarını aşağıdaki tablodan bulabilirsiniz.

Bu arada önemli bir not: Arabaların vergisiz fiyatı üzerine Özel Tüketim Vergisi ( ÖTV ) uygulanıyor. Bulunan ÖTV’li bedel üzerine ise yüzde 18 KDV uygulanıyor. Tablodan da görebileceğiniz gibi Türkiye elektrikli araçları destekleyen en önemli ülkelerden biri. Elektrikli araç satacak olan firmalar özellikle 85 kW altı elektrikli motora sahip olan araçlarda önemli bir ÖTV avantajına sahip. Aynı avantajın 120 kW’ye kadar elektrikli motora sahip olan elektrikli araçlar için geçerli olduğunu da söylemek mümkün.

Elektrikli Arabaların ÖTV ve KDV oranları
Motor gücüÖTVKDV
85 kW’ı geçmeyen%3%18
85 kW’ı geçip, 120 kW’ı geçmeyen%4%18
120 kW üzeri%15%18

Fujifilm Kırmızı Instax Mini 90 En Güzel Yeni Yıl Hediyelerinden biri! Fujifilm Kırmızı Instax Mini 90 kaç paraya satılıyor?

GoToTechno Aralık Sayısı’nda neler var?

Efsane kampanyaların online alışverişlerinde siber saldırılara dikkat.

Mi 10T Pro Türkiye’de! İddialı telefon kaç paraya satılıyor?

Xbox kaç paraya satışa sunuldu? Yeni Xbox modellerinin özellikleri neler?

Sony kamera destekli Realme7 Türkiye’de satışa sunuldu.

Resmi açıklama: Elektrikli BMW iX Türkiye’de ne zaman satılacak?

HONOR’dan yeni dikey akıllı elektrikli süpürge geldi.

Oyun dünyasında önemli yenilik: En hafif Mouse Logitech G’den geldi.

En Güzel Yeni Yıl Hediyelerinden biri: Fujifilm Kırmızı Instax Mini 90!

İşte Güncellemeler sırasında en sık karşılaşılan 5 hata!

GoToTechno Dergisi Aralık 2020 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi 23. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 23. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz. Dergi Turkcell Dergilik üzerinden ücretsiz olarak yayın hayatına devam ediyor. 23 sayıyı birden Turkcell Dergilik üzerinden ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi bundan sonra Türk Telekom Dergilik üzerinden de yayın hayatına başladı. Google Play ya da App Store’dan Türk Telekom Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Türk Telekom e-dergi iOS ve Android uygulamalarını indirerek çok yakında 23 sayıya birden ulaşma imkanınız da olacak. Bunun için çalışmalara deva ediyoruz.

GoToTechno Dergisi Aralık 2020 sayısı ayrıca Araba Habercisi Dergisiyle birlikte Dijital basın dergilikte.