Dyson, HEPA filtreye sahip el kurutma makinesi Airblade 9kJ’yi sunuyor

Dyson, en hızlı ve en verimli HEPA filtreye sahip el kurutma makinesi Airblade 9kJ’yi sunuyor. Eşsiz tasarımı ve son teknolojisiyle Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesi, kullanıcıların hızlı ve hijyenik şekilde ellerini kurutmasına olanak sağlarken, düşük enerji tüketimiyle tek kullanımlık kağıt havlulara alternatif oluyor. Dyson HEPA filtre el kurutma makinesi Airblade 9kJ

“Dyson olarak, el kurutma sürecinin hızlı, hijyenik ve enerji tüketimi açısından duyarlı olması gerektiğine inanıyoruz. Bu sorunların çoğunu, 2006’da ilk Airblade’imizi tanıtıp pazara girdiğimizde çözdük.” diyen Dyson Baş Mühendisi Jake Dyson, “Dyson Airblade 9kJ’yi sunarak en yeni el kurutma teknolojisiyle öncü olmaya devam ediyoruz. Akustiğinden tasarımına; kullanıcı deneyiminden ve hijyenden hiçbir ödün vermeden en iyi performansı alabilmek için her detayı düşündük” sözleriyle ürünü anlattı.

Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesi, 700’ün üzerinde prototip yapılarak üç seneden uzun süren çalışmalar sonunda ortaya çıktı. Sonuç olarak 10 saniyelik hızlı kurutma performansıyla bugüne kadarki en hızlı ve sessiz Dyson Airblade el kurutma makinesi tasarlandı.

Dyson’ın kullandığı motor ve Air Flow teknolojisi Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesinin diğer sıcak hava kurutuculara göre Eco Mod’da yüzde 87 oranında daha az enerji kullanmasını sağlıyor. Aynı zamanda kağıt havlulara göre adet başına yüzde 85 daha az karbondioksit emisyonu üretiyor.

Konuya ilişkin açıklamasında “Bir şeyleri geliştirme, daha verimli hale getirme ve bu süreçte daha az kaynak kullanma isteği mühendislerin içgüdüsüdür. DNA’mıza kodlanmıştır. 1907’de kağıt havlular ilk kez tanıtıldı. Elektrikli el kurutma makinesi ilk kez 1948’de ortaya çıktı- ama ikisi de başarısız oldu. Daha iyi bir çözüm bulma yolculuğu her zaman büyüleyicidir. 2006’da Dyson Airblade™ teknolojisinin icadı, ilk defa suyun yüksek hızlı ısınmamış hava kullanılarak kurutulması ve böylece enerji tüketiminin azaltılması anlamına anlamına geldi” dedi.

Her zaman olduğu gibi Dyson’da başarı; ayrıntılarda ve donanımla yazılımın akıllı şekilde birleşiminde gizlidir. Dyson Airblade 9kJ el kurutma makinesinin sağlam tasarımı ve paslanmaz çelik gövdesi, gerçek yaşam koşullarına dayanacak şekilde titizlikle test edilerek üretildi.

Dyson HEPA filtre el kurutma makinesi Airblade 9kJ