Duracell Bebek Güvenliği Teknolojisiyle Pillerin Üzerine Acı Biber Sürdü Yutmanın Önüne Geçti!

Duracell Bebek Güvenliği Teknolojisi.
Duracell Bebek Güvenliği Teknolojisi.

Duracell Bebek Güvenliği Teknolojisi, Bebek Güvenliği Teknolojisi Duracell, Duracell Pilleri Acı Tat Ekledi, Duracell Bebek Güvenliği Acı Tat.

Duracell, Bebek Güvenlik Teknolojisi ile lityum düğme pillerinde öteden beri hayata geçirdiği eşsiz çocuk güvenlik önlemlere bir yenisini daha ekledi. Duracell Bebek Güvenliği Teknolojisi, Bebek Güvenliği Teknolojisi Duracell,

Instagram Hesabımız

Duracell lityum düğme pillerinin üzerindeki yarım daire şeklindeki stiker, acı bir tada sahip olup, bebek ve küçük çocukların pilleri yutmalarını caydırmak üzere geliştirilmiştir. Acılaştırıcı madde, tükürük ile temas ettiğinde, ağızdaki acı tat algısını harekete geçirerek beyine bir sinyal gönderilmesini sağlıyor. Beyin de bu rahatsız edici tadı potansiyel bir zehirli madde olarak algılıyor. Bu da çocuk ya da bebeğin lityum düğme pili tükürmesine sebep olur. Bu fiziksel reaksiyon bir tür refleks olup, pilin yutulma riskini önemli ölçüde düşürür.

Küçük çocuklar sıkça objelerin tamamını ağızlarına alırlar. Fakat, çocukların tatlıya eğilimi (dilin uç kısmı) yetişkinlere kıyasla daha yüksek olur. Acı tatları da bir o kadar güçlü şekilde reddederler (bu tatlar dilin arka kısmında algılanır). Bu yüzden pil üzerindeki acılaştırıcı madde de dilin arka kısmına temas ederek, saniyeler içinde çocuğun tükürme güdüsünü yüksek olasılıkla harekete geçirir. Duracell Bebek Güvenlik Teknolojisi ile lityum düğme pillerinde öteden beri hayata geçirdiği eşsiz çocuk güvenlik önlemlere bir yenisini daha ekledi.

Huawei MateBook X Pro Fiyatı Ne Kadar? Huawei MateBook X Pro Kaç Paraya Satılıyor?

Pil üzerindeki acılaştırıcı, Duracell’in bebek ve çocuk güvenliği konusunda attığı ilk adım değil. Halen kullanılmakta olan Çocuk Güvenlik Ambalajı, küçük çocukların ve bebeklerin pillerin paketlerini çıplak elleri ile açmalarını imkânsız kılmaktadır. Paketler, ancak yetişkinler tarafından makasla keserek açılabilmektedir. Nitekim yapılan bir deneyde, yaşları 3 ile 5 arasında değişen 152 çocuktan, Duracell uzmanları gözetiminde, pillerin ambalajını açmaları istendi ve çocuklardan hiçbirinin ambalajı açarak pile ulaşmayı başaramadığı görüldü[1]. Bunun yanı sıra, ambalajın ön kısmında “Bebekler ve küçük çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayınız” uyarısı yer almaktadır. Bu uyarı mesajı hem pillerin negatif terminaline kazılı halde, hem de üzerlerinde yer alan stikerda bulunmaktadır. Bu sayede, konu hakkında duyarlılık yaratılmaktadır.
50 yılı aşkın bilim ve inovasyon deneyimi ile Duracell, değişen tüketici ihtiyaçları doğrultusunda yenilikler sunarak, dünya çapında sayısız ailenin güvenine layık olmak için çalışmaya bundan böyle de devam edecektir.