Sony sayesinde artık ameliyathanelerde 4K kalitesinde cihazlar kullanılacak

12-15 Kasım’da Düsseldorf’ta düzenlenen dünyanın en büyük medikal fuarı MEDICA 2018’de sergilenecek yeni cihaz yazılımı, Sony HVO-4000MT 4K 3D kayıt cihazına yoğun klinik ekipleri için yeni iş akışı avantajları ekliyor. Dünyaca ünlü Sony markası şimdide Medical cihazlara 4K kalitesini getirdi

Aralık 2018’den itibaren satışa sunulacak Sürüm 1.2.0 cihaz yazılımı, DICOM Modalite İş Listesi desteği getiriyor.

Kayıt cihazının operatörü, üst verileri modaliteye manuel olarak girmek yerine, bir hastanın adını veya kimliğini iş listesinden seçiyor. Bunun üzerine gerekli tüm üst veri alanları otomatik olarak dolduruluyor. Kayıt cihazının yakaladığı görüntüler daha sonra hastanenin Görüntü Arşivleme ve İletişim Sisteminde (PACS) depolanabiliyor.

Sony Profesyonel Çözümler Avrupa Kayıt Cihazları Ürün Pazarlama Müdürü Claire Brégeon 4K cihazlarla ilgili şunları söyledi:

“Full HD’ye göre dört kat daha fazla ayrıntıyla 4K’nın daha yüksek çözünürlüğü, cerrahlar için çok daha kapsamlı bir görsel ortam oluşturuyor. Daha yüksek güven ve doğrulukla çalışmalarını sağlayan bu ürün, hasta güvenliğini artırmanın yanı sıra tıp eğitim ve öğretiminin de kalitesini yükseltiyor. Sony HVO-4000MT, sınıfının çok yönlülük bakımından en güçlü ve özellik bakımından en zengin 4K 3D medikal kayıt cihazı olduğunu şimdiden kanıtladı. Sorunsuz meta veri iş akışı için DICOM Modalite İş Listesi desteğinin ve esnek video entegrasyonu için bir HD girişin eklenmesiyle, artık klinik ekipleri için daha da cazip bir seçenek.”

Dünyaca ünlü Sony markası şimdide Medical cihazlara 4K kalitesini getirdi