Etnospor Kültür Festivali’nde çocuk okçular nefes kesen anlar yaşatacak!

Dünya Etnospor Konfederasyonu (DEK) tarafından, “Pilavdan Dönenin Kaşığı Kırılsın” sloganıyla, 3- 6 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek Etnospor Kültür Festivali’nde, çocuk okçuların mücadelesi nefes kesen anlar yaşatacak. Her sene Etnospor Kültür Festivali’nde en görkemli gösterilerini sergileyen okçu çocuklar, bu sene de festivalin ilk 2 gününde Hedef Okçuluk Alanı’nda hünerlerini gösterecekler. Festivalin son 2 gününde gerçekleştirilecek müsabakalarda ise kıran kırana bir mücadele yaşanacak. Dünya Etnospor Konfederasyonu Etnospor Kültür Festivali

Sporcuların 12 branşta yarışacağı Etnospor Kültür Festivali’nde çocuklar, unutulmaya yüz tutmuş, farklı kültürlerden gelen geleneksel oyunların başrol oyuncusu olacaklar. Yeşilköy Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşecek festivalde, insanlık tarihi kadar eski bir spor dalı olan okçuluk, çocukların olağan üstü yetenekleriyle temsil edilecek. Okçuluk sporunun iddialı çocuk sporcuları, olağanüstü yetenekleriyle Atatürk Havalimanı’na gelen binlerce ziyaretçiyi kendilerine hayran bırakacak.

FESTİVALDE ÇOCUKLARIN ÇOK ÖZEL BİR YERİ VAR
Etnospor Kültür Festivali spor ve oyun müsabakalarının yanında, kültürel ve eğlenceli aktiviteleri ile de yüz binlerce çocuğa ulaşacak. Çocukların çok özel bir yere sahip olduğu festivalde, her yaş grubundan çocuk; topaç, çember, tiktak, kale, menekşe, aşık, sıçratan top, bezirgan başı, üç taş, beş taş, dokuz taş, misket, ip atlama, salıncak, çuval yarışı, yumurta taşıma yarışı, kaşık kukla, masal, bilmece-mani küpleri, köy seyirlik oyunları, koz oyunu, seksek, çocuk tiyatrosu, mendil kapmaca ve birdirbir gibi geleneksel çocuk oyunlarını oynama şansı bulacak.Ayrıca ok atma, ata binme, aşık ve mangala gibi birçok spor ve oyunu, ebeveynlerinden izin alarak, tecrübeli profesyonellerin gözetiminde deneyimleme şansı bulacaklar.

Dünya Etnospor Konfederasyonu Etnospor Kültür Festivali