Volkswagen’in teknolojik SUV modeli ID4 bu ayın sonunda resmi olarak tanıtılacak! Volkswagen Türkiye ilk onu satacak!

Doğuş Otomotiv Volkswagen ID4.

Doğuş Otomotiv Volkswagen ID4, Doğuş Otomotiv Volkswagen ID3, Volkswagen ID4 ne zaman tanıtılacak, Volkswagen ID4 ne zaman satılacak?

Volkswagen’in ilk elektrikli SUV’u ID.4’ün seri üretimine başlandı. Resmi Açıklama: Volkswagen’in Türkiye’de Satışa Sunacağı İlk Elektrikli Model Hangisi Olacak? Doğuş Otomotiv Volkswagen ID4. Doğuş Otomotiv Volkswagen ID3.

Instagram Hesabımız

Volkswagen, ID.3’ün ardından ID. ailesinin ikinci modeli ID.4’ün seri üretimine Zwickau fabrikasında başladı. Markanın ilk elektrikli SUV’u olacak model, 500 kilometrelik bir menzile sahip olacak. ID.4, Türkiye’de satışa sunulacak ilk tam elektrikli Volkswagen modeli olacak.

Volkswagen’in elektrikli otomobil atılımı ID.4 ile devam ediyor: Markanın ilk tamamen elektrikli SUV’u olan ID.4’ün seri üretimi, Zwickau’da başladı. Dünya prömiyerinin Eylül ayı sonunda yapılması planlanan ID.4, Türkiye’de satışa sunulacak ilk tam elektrikli Volkswagen modeli olacak.
E-mobilitede dünya lideri olma hedefine ulaşmak amacıyla 2024 yılına kadar 33 milyar Euro yatırım yapmayı planlayan Volkswagen Grubu, bu yatırımının 11 milyar Euro’luk kısmını Volkswagen markasına ayırmış durumda. Marka, 2025 yılında 1,5 milyon elektrikli araç üretmeyi planlıyor.

Volkswagen’den Büyüyen segmente elektrikli model geldi!

Dünyanın en hızlı büyüyen segmenti olan kompakt SUV sınıfındaki model yelpazesine tamamen elektrikli bir model ekleyen Volkswagen,önümüzdeki dönemde ID.4’ü Avrupa’da, Çin’de ve daha sonra ABD’de pazara sunmayı planlıyor.
ID.3’ün ardından modüler elektrik platformu (MEB) temelinde geliştirilecek ikinci model olarak ön plana çıkan ID.4, bu özelliğiyle markanın MEB platformunun hem teknolojik hem de finansal gücünü de simgeliyor.

Samsung Galaxy M51 7.000 mAh pil gücü ve 3.799 TL fiyatıyla ön siparişlere açıldı! Ekim ayından itibaren satışa sunuluyor!