DJI, bugün ticari dron platformunun en gelişmiş üyesi Matrice 300 RTK (M300 RTK) ve Zenmuse H20 Serisi hibrid’i tanıttı

Sivil dron ve havadan görüntüleme teknolojisi pazarında dünya lideri DJI, bugün ticari dron platformunun en gelişmiş üyesi olan Matrice 300 RTK (M300 RTK) ve Zenmuse H20 Serisi hibrid, multi sensörlü dronlarını tanıttı. DJI, daha önce keşfedilmemiş alanlarda hassas hava denetimleri ve verilerin toplanması amacıyla geliştirdiği yeni seri ürünlerinde en gelişmiş teknolojik çözümler kullandı. DJI Matrice 300 RTK ve Zenmuse H20 Serisi hibrid

DJI Kurumsal Strateji Kıdemli Direktörü Christina Zhang yeni ürünlerle ilgili “M300 RTK uçuş platformu ve Zenmuse H20 kamera serisiyle kurumsal müşterilerimize daha güvenli ve akıllı çözümler sunuyoruz. Kullandığımız teknoloji; endüstriyel İHA pazarına yepyeni bir standart getiriyor. Kamu güvenliği, güvenlik, enerji, araştırma,haritalama ve kritik altyapı kontrolleri alanlarındaki operasyonlara yeni uygulamalar sağlıyor’’ dedi.

DJI MATRICE 300 RTK Ticari Dron PazarındaYeni Standartlar Belirliyor
M300 RTK; gelişmiş yapay zeka teknolojisini, 6 yönlü algılama ve konumlandırma sistemi ve 55 dakikalık etkileyici uçuş performansını sağlık sektöründe kullanılabilecek şekilde birleştiren ilk DJI ürünüdür. Dron platformu; AES-256 şifreleme ve IP45 hava koşullarına dayanıklı muhafazasının yanı sıra, 15 km’ye kadar ulaşan üç kanallı 1080p video aktarma sinyali sağlayan tamamen yeni OcuSync Enterprise sistemiyle donatıldı. Birçok farklı özelliğe sahip olan M300 RTK, aynı anda maksimum 2,7 kg’ye kadar 3 farklı yükü taşıma kapasitesine sahip.

Shell Robotik Araçlar Gözlemleme Takım Lideri Adam Serblowski ”Petrol ve gaz endüstrisinde çalışan ekiplerimiz için performans ve güvenlik olmazsa olmazlar arasında. Biz de bu doğrultuda en iyi ve en verimli araçları kullanma arayışımızdan ödün veremeyiz.” dedi.

Gelişmiş Zeka Sayesinde Daha Verimli Veri Toplayabiliyor
M300 RTK ve Zenmuse H20 Serisi kullanıcılara veri toplamak için iki farklı akıllı yol sunuyor.

SmartPin & Track: Koordine görevlerde havadan haberalma senkronizasyonunu geliştiren fonksiyonları kapsıyor. PinPoint özelliği kullanıcıların izlenen nesneyi işaretlemelerini; DJI FlightHub desteğiyle, hassas konum verilerini anında ikinci bir operatör veya ilgili ekiplere iletmelerini sağlıyor. Nesnenin dinamik konumunu gerçek zamanlı olarak senkronize eden bu özellik; kullanıcıların hareketli bir nesneyi uzak mesafelerde bile otomatik olarak algılamasına ve izlemesine olanak tanıyan akıllı izlemeyi de içeriyor.

Yapay Zeka Nokta Kontrolü bulunuyor. Operatörler; kaydedilen fotoğraflar sayesinde hedefteki nesneyi işaretleyebiliyor. Yapay zeka algoritmaları, işaretli nesneyle mevcut canlı görüntü arasında bir karşılaştırma yapıyor ve bu sayede tutarlı sonuçlar almak amacıyla kamera kendi yönünü bu doğrultuda düzenliyor. Waypoints 2.0 özelliğiyse; farklı–65.535 ara nokta sunarak art arda gelen hareketleri planlıyor.

DJI Matrice 300 RTK ve Zenmuse H20 Serisi hibrid