Galaxy S10’un ekranı ”Mükemmel A+” derecesini kazandı

Yeni Samsung Galaxy S10’un çıtayı yükselten ekranı, sektörün ekran teknolojileri konusundaki önde gelen otoritesi DisplayMate’ten rekor puan aldı. DisplayMate Technologies Galaxy S10 Muhteşem Ekranı

12.03.2019 – DisplayMate Technologies, kapsamlı bir değerlendirme sürecinden sonra Galaxy S10’un ekranını “şimdiye kadar test ettiklerimiz arasında en doğru renkleri sunan, şu anki akıllı telefonunuzdan, 4K UHD TV’nizden, tabletinizden ve bilgisayar ekranınızdan kesinlikle çok daha iyi bir ekran” olarak tanımladı. Galaxy Note9 ve Galaxy S9 gibi Galaxy S10 da DisplayMate’in kapsamlı testleri sırasında pek çok performans rekorunu kırdı ve sonuç olarak firmanın şimdiye kadarki en iyi “Mükemmel A +” derecesini kazanan son Galaxy cihazı oldu.
Galaxy S10, Galaxy S9 ile karşılaştırıldığında belirgin bir şekilde daha iyi dış mekan görüşü, güç tüketimi, renk doğruluğu ve daha fazlasını sunuyor.

Yüksek dinamik aralıklı (HDR) video için yeni nesil açık standart HDR10 + teknolojisini destekleyen ilk mobil ekran olan Galaxy S10 ekranının rekor düzeyde renk doğruluğuna sahip olduğu DisplayMate tarafından doğrulandı. Öte yandan, DCI-P3 renk aralığında 0.4 puanlık JNCD derecesi, Galaxy S9’un 0.7 JNCD puanını da ileriye taşıyor. Bu, Galaxy S10 ekranının DisplayMate’in raporuna göre, “mükemmelden neredeyse ayırt edilemeyen” bir görüntü kalitesi sunduğu anlamına geliyor.

Konvansiyonel akıllı telefon OLED ekranları kabaca yüzde 12 mavi ışık yayarken bu oran Galaxy S10 ekranında yalnızca yüzde 7. Bu oran sektördeki en düşük seviye.

DisplayMate Technologies Başkanı Dr. Raymond Soneira, raporunda ekranın sunduğu önemli gelişmeleri saydıktan sonra “Özellikle etkileyici ve önemli olansa Samsung’un OLED ekran performansını 2010’dan beri her yeni Galaxy modelinde sistematik olarak iyileştirmesi oldu” diyor.

Yeni modellerin tavsiye edilen perakende satış fiyatları; Galaxy S10 için 6,599TL, Galaxy S10+ için 7,499TL ve Galaxy S10e için 5,499TL olarak açıklandı.

DisplayMate Technologies Galaxy S10 Muhteşem Ekranı