Microsoft Çalışma Trendleri Raporu hibrit çalışmayla gelen dijital yorgunluğa dikkat çekiyor!

Dijital Yorgunluk Nedir Microsoft.
Dijital Yorgunluk Nedir Microsoft.

Microsoft Çalışma Trendleri Raporu hibrit çalışmayla gelen dijital yorgunluğa dikkat çekiyor! Dijital Yorgunluk Nedir Microsoft.

Instagram Hesabımız

Microsoft’un hazırladığı Çalışma Trendleri Endeksi’nden elde edilen bulgulara göre Türkiye’deki yeni hibrit çalışma modelinde 4 temel veri dikkat çekiyor: Çalışanlar kendini iyi hissetmeye artık işten daha fazla önem veriyor; yöneticiler çalışanlarının beklentilerini anlamakta yetersiz kalıyor; şirketler hibrit çalışma düzeniyle uyumlu yeni takım çalışması modellerine ihtiyaç duyuyor ve esnek çalışma dijital yorgunluğu artırıyor.

Microsoft’un yıllık bazda açıkladığı Çalışma Trendleri Endeksi’ne göre çalışanların işten beklentisi değişirken; çevrimiçi olarak geçen sürenin dijital yorgunluğa yol açması, hibrit çalışmada ofisin rolünün belirsizleşmesi ve verimlilik kavramının yeniden tanımlanması gibi konular gündemdeki ağırlığını artırıyor. Endeksten elde edilen sonuçlar ışığında yeni hibrit çalışma modelinde 4 temel veri dikkat çekiyor. Buna göre çalışanlar kendilerini iyi hissetmeye artık işten daha fazla önem veriyor; yöneticiler çalışanlarının beklentilerini anlamakta yetersiz kalıyor; şirketler hibrit çalışma düzeniyle uyumlu yeni takım çalışması modellerine ihtiyaç duyuyor ve esnek çalışma dijital yorgunluğu artırıyor.

ADATA’dan Seçili Ürünlerde Mayıs Sonuna Kadar İndirim geldi!

Microsoft Genel Müdürü Levent Özbilgin, “Artık hiçbirimiz 2020’nin başında, yani pandemi öncesinde evinden işine, işinden evine giden insanlar değiliz. Türkiye’deki çalışanlar da beklentilerinin karşılanmadığı noktada kendilerinin işten ne beklediğini sorgulamaya başlıyorlar. Stabil olmayan bu ekonomik ortamda organizasyonların baş etmesi gereken en büyük zorluklardan biri de ticari başarı hedefini gözden çıkarmadan değişen çalışan beklentilerine adapte olmak” dedi. Özbilgin sözlerine şöyle devam etti: “İşletmelerin hibrit çalışmaya geçişi büyümeyi kolaylaştıracak bir fırsat olarak ele almaları gerekiyor. Benzer şekilde başarılı liderler de esnekliği ve çalışan iyiliğini önceliklendiren bir kültür yaratmak için uğraşıyor. Tüm bu çabaların, çalışanı mutlu etmenin ötesinde işletmelere rekabet avantajı kazandırdığını ve uzun vadede büyümeyi desteklediğini unutmamak gerekiyor”.

Audi bildiğimiz her şeyi değiştirdi! Digital Matrix LED farlar ve dijital OLED arka stop lambaları geliyor!

Dijital Yorgunluk Nedir Microsoft.

Dijital Yorgunluk Nedir Microsoft.