Türkiye’nin ilk ve tek dijital kadın zirvesi Dijital Topuklar 18 Gerçekleşti

Dijital dünyanın aktif kullanıcıları dijital kadınlar Türkiye’nin ilk ve tek dijital kadın zirvesi için tekrar bir araya geldiler ve tutkunubul konseptiyle hazırlanan içeriklerle buluşan katılımcılar alanında uzman kişilerin katıldığı panellerle dopdolu bir gün geçirdiler. Dijital Topuklar 18 tutkunubul konseptiyle gerçekleşti gototechno haberi

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşen Dijital Topuklar; yine bir solukta izlenilen, daha önce konuşulmamış konuları ele alan panelleriyle katılımcılara ilham verdi. Herkesin merakla izlediği oturumlarda eğitimci yazar Müjdat Ataman, gazeteci etki lideri Rahşan Gülşan, makyaj sanatçısı Melis İlkkılıç, sanatçı Arzum Onan, oyuncu Bülent Şakrak, KONDA araştırma şirketi genel müdürü Bekir Ağırdır, sanatçı ve insan hakları savunucusu Ayta Sözeri ve daha birçok tanınmış isim ise dijital dünyanın dönüşümünden ilham veren girişimlere birçok konuyu konuşmak üzere katılımcılarla bir araya geldi. Cif, Elenatal, Redoxon, TEB Kadın Bankacılığı ve Teknosa gibi markalar ise zirvenin destekçileri arasında yer aldı.

Üç yıldan bu yana aynı özveriyle Dijital Topuklar’ı hayata geçiren içerik üreticileri Elif Doğan ve Perihan Gürer’in açılış konuşmasıyla başlayan zirvede “Dijital dünyaya doğanları anlamak”, “Sosyal girişimcilik”, “Tutku ile harekete geçmek”, “ Toplumsal cinsiyet eşitliği” gibi konuların daha önce konuşulmamış yönlerine dikkat çeken içerikler paylaşıldı.

Etkinlikten Kısa Kısa…
Etki Lideri Aslı Kızmaz’ın sunuculuğunu üstlendiği zirve, Derya Divrikli Gül moderatörlüğündeki “Mini Panel” ile başladı.

Ardından “Bir Erkeğin Değişen Rolü” konuşmasıyla Serdar Kuzuloğlu sahnede yerini aldı. 2018 Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Sümeyye Boyacı vazgeçmeme hikayesini ve başarıya giden yolda yaşadıklarını paylaştı.

Kurtlarla Koşan Kadınlar yazarı Clarissa P. Estes ile deneyimlerini paylaşan Esra Sert ve Damla Çeliktaban, Estes’in “dünyada tek bir yalnız ruh kalmayana kadar çalışacağım” dediğini anlatırken, Ayta Sözeri kendi hikayesini de anlattığı seyircilerle gerçekleşen sohbetinde ‘Nasıl başardınız?’ sorusuna “Yalnız değildim ve ben de onları yalnız bırakmayacağım” yanıtını verdi.

Dijital Topuklar 18 tutkunubul konseptiyle gerçekleşti gototechno haberi