IDC Türkiye 2018 Hilton Bosphorus Hotel’de gerçekleşti

IDC Türkiye’nin düzenlediği ‘IoT, Büyük Veri, Analitik ve Yapay Zekâ Konferansı’nda ülkenin lider kurumlarının üst düzey BT yöneticileri ve veri bilimcileri bir araya gelerek deneyim paylaşımlarında bulundu. Hilton Bosphorus Hotel’de gerçekleşen konferansta, veriyi, insanları ve süreçleri yönetmede entegre yaklaşımlarla bu alandaki güncel teknolojiler tartışıldı. DC Türkiye 2018 Hilton Bosphorus Hotel gototechno haberi

Konferansta sunum yapan IDC Türkiye Program Müdürü Fatma Özdemir, yakın gecmişte platform savaşlarını, analitik ile desteklenmiş nesnelerin internetinin mevcut işimizi nasıl dönüştürdüğünü, platform ve ekosistemlerin dijital transformasyonu ne denli hızlandırdığını belirtti. Fatma Özdemir sözlerine şöyle devam etti. “Tüm işlerimizi bulutta yaparak hız ve rekabette avantaj kazanalımdan, uç cihazların hızlanması ile gerçek zamanlı analizin vazgeçilmez olduğu üretim, sağlık, telekom ve finans gibi birçok sektörde yükün bir kısmını uca aktarmaya başladık. Uca dönüş ile birlikte neslenlerin interneti analitiğinin gerçek potansiyelini ortaya çıkaracağını düşünüyoruz. Önümüzdeki yıllarda BT sektöründeki büyümenin nesnelerin interneti, büyük veri ve analitik, yapay zekâ gibi teknolojilerden kaynaklanacağını söylemek mümkün. 2022’de global nesnelerin interneti harcamasının 1,2 trilyon doları, büyük veri ve analitik pazarının ise 260 milyar doları bulması bekleniyor. En büyük sıçramanın ise 2022’e kadar 5 kat büyüyerek 80 milyar dolara erişecek olan yapay zekâda yaşanacağını öngörüyoruz.”

2018 IoT, Büyük Veri ve Analitik Ödülleri Sahiplerini Buldu
Etkinliğin sonunda gerçekleşen ve bu yıl ikincisi düzenlenen IDC Türkiye IoT, Big Data ve Analitik Teknoloji Ödülleri töreni çerçevesinde, dereceye giren proje sahiplerine ödülleri takdim edildi. Toplam 17 kurumdan yapılan 32 proje başvurusunu değerlendiren jüri üyelerinin puanlamaları sonucunda, 24 proje dereceye girerek ödül kazandı.

DC Türkiye 2018 Hilton Bosphorus Hotel gototechno haberi