DAZN Group, Türkiye ofisini yeniledi

Maçkolik, Perform, Opta, Goal ve Sahadan gibi markaları ile dijital spor içeriği alanında dünyanın en büyüğü DAZN Group, Türkiye ofisini yeniledi. Konumu ve geçmişi itibariyle sporseverler için ikonik bir yapı olan binanın her metrekaresinde sporun birleştirici ve rekabetçi ruhunu hissetmek mümkün. DAZN Group Türkiye ofisi Maçkolik Perform Opta Goal Sahadan

DAZN Group’un İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bulunan dört katlı binası bahçeden en üst kata kadar tamamen yenilenerek keyifli bir yaşam alanı oluşturuldu. Sporun birleştirici ve rekabetçi ruhunu binanın her metrekaresinde yansıtan ofisin mimari tasarımı Kayhan Kaya Mimarlık tarafından gerçekleştirildi.

Futbol dolu bahçe
Konumu ve geçmişi itibariyle sporseverler için ikonik bir yapı olan binanın bahçesine girişte ziyaretçileri dünyanın her bölgesinden futbol takımlarına ait atkılar karşılıyor. Dünya Kupası finallerinin oynandığı stadyumların yönlerini gösteren yön okları, korner direkleri ve kenar reklam panoları ile renklenen bahçede, çalışanların dinlenme zamanlarını geçirebilecekleri izole bir dinlenme alanı da bulunuyor. Arka bahçedeki açık spor alanı ise çalışanların birlikte eğlenerek aktif spor yapmalarına olanak tanıyor.

Birlikte çalışıp birlikte eğleniyorlar
Bahçe katındaki kapalı alan, çalışanların ve misafirlerin binada geçirdiği saatleri daha da keyifli kılmayı amaçlıyor. Bu alanın aydınlatması, tavandaki 8×4 metrelik neon futbol sahası şeklindeki tasarlanan dev aydınlatma ile gerçekleştiriliyor.

İçeride Michael Jordan karşılıyor
Girişte yer alan kayar kapının üzerindeki Michael Jordan görseli, kapının her açılışında efsane basketbolcunun elindeki topla beyaz neon potaya smaç yapmasını sağlarken, bina merdivenlerinde Dünya Kupası efsanelerinin dev görselleri yer alıyor. Üst katta yer alan açık ofis, toplantı odası ve genel müdür odasında korner direkleri, toplar, kramponlar büyük ebatlı spor görselleri ile destekleniyor. Ortak yemek alanının bulunduğu çatı katında, dış ortam sesini içeriye almayan dinlenme odaları ve canlı yayınlar için izole edilmiş profesyonel kayıt odası yer alıyor.

DAZN Group Türkiye ofisi Maçkolik Perform Opta Goal Sahadan