Türkiye’nin en ucuz elektrikli SUV modeli olmak için yola çıktı! Dacia Spring ne zaman geliyor?

Dacia Spring ne zaman geliyor?
Dacia Spring ne zaman geliyor?

Türkiye’nin en ucuz elektrikli SUV modeli olmak için yola çıktı! Dacia Spring ne zaman geliyor? Dacia Spring daha güçlü bir seçeneğe kavuştu! Türkiye’nin en ucuz elektrikli modeli olmak için geliyor! 2023 Dacia Spring fiyat listesi açıklandı. Dacia Spring 2023 Fransa fiyatlarına göre araç vergiler dahil 22 bin 300 Euro oldu. 2023 Dacia Spring fiyatı Türkiye nasıl olur? Yeni Dacia Spring daha güçlü, daha fazla menzil sunuyor ve daha pahalı. 2023 Dacia Spring özellikleri nasıl? 2023 Dacia Spring Extreme 65 Türkiye’de 2023 yılının üçüncü çeyreğinde satışa sunulacak. 2023 Dacia Spring fiyat tahmini.

Tofaş ne zaman Peugeot Opel Citroen satacak?

2023 Dacia Spring özellikleri açıklandı. Ocak ayında Fransa’da siparişlere açılan aracın teslimatları bahar aylarında yapılacak. Dacia Spring Fransa fiyatlarına baktığım zaman 45 HP güç üreten seçeneğin vergiler dahil 20 bin 800 Euro, 65 HP güç üreten yeni seçeneğin vergiler dahil 22 bin 300 Euro olduğunu görüyorum. Türkiye’de Eylül ayında satışa sunulması planlanan Dacia Spring bu seçenekle ve bugünün hesaplarıyla 700-800 bin TL olacak gibi görünüyor.

Dacia, yeni Spring Extreme donanımı ile aynı zamanda tamamen yeni ELECTRIC 65 motorun da (65hp/48kW) dünya prömiyerini yaptı. Yalnızca Spring Extreme ile sunulan yeni motor, yeni ve benzersiz bir vites kutusu ile birleştiriliyor. Bu vites kutusu daha uzun bir menzil için daha yoğun enerji geri kazanımı sağlıyor ve daha iyi bir hızlanma performansı için tekerleklere iletilen torku artırıyor.
Tamamen yeni ELECTRIC 65 motor ile Spring Extreme, WLTP ortalama döngüsünde 220 km ve WLTP şehir döngüsünde 305 km menzile ulaşabiliyor. Satışa sunulduğu ülkelerde 2 yıldan kısa bir sürede 100 bin adedin üzerinde siparişle, elektrikli araç pazarının liderlerinden biri haline gelen Dacia Spring’in, 2023 yılının üçüncü çeyreğinde Türkiye’de kullanıcılarla buluşması planlanıyor. Dacia Spring modelinin evde ortalama 3,5 saatte şarj edildiği belirtiliyor. Dacia Spring Extreme 65 Temmuz ayından itibaren Türkiye’de satışa sunulacak.

Peugeot Rifter Mayıs 2023 fiyat listesi nasıl? SUV gibi denen Rifter kaç paraya satılıyor?

Dacia Spring ne zaman geliyor?

Dacia Spring ne zaman geliyor?