Elektrikli Dacia Spring Türkiye’de kaç paraya satılacak? 2021 Spring Türkiye’de ne zaman satılacak?

Dacia Spring fiyat listesi.
Dacia Spring fiyat listesi.

Elektrikli Dacia Spring Türkiye’de kaç paraya satılacak? 2021 Spring Türkiye’de ne zaman satılacak? Dacia Spring fiyat listesi.

Instagram Hesabımız

Dacia’nın elektrikli mobiliteyi herkes ve her tür kullanım için erişilebilir hale getirdiği Yeni Spring, Fransa’da vergiler dahil 17 bin Euro’dan başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Fransa’da araç için 2500 Euro dönüştürme bonusu uygulanıyor. Bu bizde olmadığı için fiyatı vergiler dahil 17 bin Euro olarak düşünmek gerekiyor.

Merakla beklenen, pazarın en ekonomik elektrikli otomobili Yeni Dacia Spring, Confort ve Confort Plus olmak üzere 2 versiyon olarak tüketicilerle buluşuyor. Yeni Dacia Spring’in Confort versiyonunun satış fiyatı 17 bin Euro’dan başlıyor. Fransa’da ilk teslimatlar sonbaharda yapılmaya başladı.

SUV görünümüne sahip %100 elektrikli bir otomobil olan Yeni Dacia Spring, WLPT verileriyle 230 km’lik (şehir içi 305 km) menziliyle çoğu şehir içi ve şehirler arası sürüş ihtiyaçlarını karşılıyor.

Son hızı 125 km/s olan Dacia Spring, 50 km/s hıza 5.8 saniyede çıkarken şehir içi performans beklentilerini zorlanmadan karşılıyor. 56 dakikalık şarj ile menzilin yüzde 80’i kullanılabilir oluyor. 305 km menzil üzerinden şehir içi kullanım özelliği olarak bakarsam oldukça iyi bir rakam.

Dacia Spring’in Fransa fiyatından KDV’yi çıkardığım zaman (yüzde 20) 13 bin Euro bir fiyata sahip olduğunu görüyorum. Türkiye’de 140 bin TL vergisiz fiyata sahip olacağını görüyorum. Türkiye’de motor gücü 85 KW’ı geçmediği için yüzde 10 ÖTV ve yüzde 18 KDV oranından vergilendirilecek. Basit bir hesaplamayla satış fiyatının 180 bin TL olmasını bekliyorum. 180 ile 250 bin TL arasında değişen etiketlerle Türkiye’de de elektrikli araca sahip olmayı kolaylaştıracak. Dacia Spring Türkiye’de de çok yakında satışa sunulacak.

VOLTA VSM Elektrikli Bisiklet haftanın ürünü olarak ön plana çıktı! İşte özellikleri!

Araba Habercisi Ekim 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

Araba Habercisi Dergisi 33. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 33. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi’ni Türk Telekom üzerinden okumak isteyenlerse Türk Telekom e dergi uygulamasını indirerek okuyabilir. Türk Telekom e dergi uygulaması hem App Store hem de Google Play üzerinden indirilebiliyor.

Araba Habercisi Dergisi Ekim 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte.

Araba Habercisi Dergisi Ekim 2021 Sayısında neler var? 0 km otomobil dergileri 2021.

Fiat Egea Cross’a yeni body kit geldi.

Yeni Citroen C3 işte böyle olacak.

Çocukların hayalindeki Ford nasıl? İşte onların 2030 hayali.

Elektrikli Opel Mokka ne zaman geliyor? Resmi açıklama.

Elektrikli Hyundai Kona Türkiye’de satışa sunuldu.

Merakla beklenen Yeni Renault Megane elektrikli tanıtıldı.

Toyota Yaris SUV satışa sunulmak için gün sayıyor.

Yeni Peugeot 308’in fiyatları belli oldu.

Renault’nun yeni ticari araçları Türkiye’ye geldi.

Coupe SUV Volkswagen Taigo’nun Almanya fiyat listesi açıklandı!

Yeni Dacia Duster hiç olmadığı kadar güçlü geldi.

Yeni Honda City rekabeti seviyor. Sedan rekabeti hız aldı.

Yeni Volkswagen Polo büyük oynuyor. Satışa sunuldu.

Dacia Spring fiyat listesi.

Dacia Spring fiyat listesi.