Continental’den trafikteki olası tehlikeleri en aza indiren Dönüş Destek Sistemi geldi!

Continental Dönüş Destek Sistemi.
Continental Dönüş Destek Sistemi.

Continental Dönüş Destek Sistemi, Dönüş Destek Sistemi Continental Nedir, Continental Kamyonlar Dönüş Destek Sistemi, Continental Yeni Teknolojiler.

Teknoloji şirketi ve lastik üreticisi Continental, tüm kamyonlar için geliştirdiği ‘’Dönüş Destek Sistemi’’ ile trafikte güvenliği artırıyor. Yaya ve bisikletliler için trafikte güvenliği üst seviyeye çıkaran sistem tanıtıldı. Dikiz aynasına kolaylıkla takılabilen radar tabanlı bu sistem, aracın yan taraflarındaki alanı dört metre, arkasını ise 14 metreye kadar görüntülemeye olanak tanıyarak olası kazaları en aza indiriyor. Continental Dönüş Destek Sistemi. Dönüş Destek Sistemi Continental Nedir? Continental Kamyonlar Dönüş Destek Sistemi.

Instagram Hesabımız

Continental, dönüş destek sistemi teknolojisiyle sürücü ve yayaların hayatını kolaylaştırmaya ve trafikteki tehlikeleri azaltmaya odaklanıyor. Continental mühendisleri tarafından ileri teknolojiyle geliştirilen sistem, yaya ve bisikletliler için trafikte güvenliği artıyor. Tüm kamyonların dikiz aynalarına entegre edilebilen radar tabanlı sistem, kavşaklarda güvenliği önemli ölçüde artırarak sürücüler için güvenli sürüşün önünü açarken tehlike olasılığını da düşürüyor. Son teknolojiyle üretilen bu sistemin Avrupa Birliği tarafından 2024 itibarıyla tüm yeni kamyonlarda kademeli olarak zorunlu hale getirilmesi planlanıyor.

Continental’den yüksek teknolojili çözümler

Üçüncü nesil güvenlik teknolojisi üzerinde çalışmalarını sürdüren Continental, radar ve kamera verilerini yapay zeka ile birleştirerek bisiklet kullanıcılarının ve yayaların hareketlerini tanıyarak trafikte tehlikeye maruz kalan bireyleri daha proaktif bir şekilde güvenliğini sağlamaya odaklanıyor. En son güvenlik teknolojisi eski kamyonlarda dahi kullanılabiliyor.

Continental Ticari Araçlar ve Hizmetler İş Kolu Müdürü Gilles Mabire sistemi anlattı!

Continental Ticari Araçlar ve Hizmetler İş Kolu Müdürü Gilles Mabire, “Trafikteki olası tehlikelerle daha fazla karşı karşıya kalan yaya ve bisikletlilerin güvenliğini artırmak önemli bir sosyal sorumluluktur. Çünkü günümüzde bisiklet kullanıcılarının sayısı hızla artıyor. Geliştirdiğimiz bu dikiz aynasına takılan radarlı sensor sistemi, aracın yan taraflarındaki alanı dört metreye, arka tarafını ise 14 metreye kadar görüntüleyebiliyor. Öte yandan araştırmalara göre; pandemi nedeniyle giderek daha fazla kişi toplu taşıma araçlarından vazgeçerek bisiklete yöneliyor. Bu noktada da Continental olarak retrofit uygulamaları için piyasaya sürdüğümüz teknoloji, otobüs veya kamyonun kör noktasında bir yaya, bisikletli veya scooter sürücüsü bulunduğunda sürücüyü uyararak güvenliği ciddi anlamda artırıyor. Ayrıca 2024 itibarıyla Avrupa Birliği’nde tüm yeni kamyonlarda bu tip sistemler kademeli olarak zorunlu hale gelecek. Continental olarak geliştirdiğimiz teknoloji eski kamyonlar da dahil olmak üzere tüm araçlara kolaylıkla entegre edilebiliyor. Bu da sürücüler için güvenli sürüşün önünü açarken, yaya ve bisikletliler için de tehlikeyi en aza indiriyor” diye açıkladı.

Alman Mühendislik Şirketi EDAG Bilişim Vadisi’ne Türkiye’nin Otomobili TOGG İle İş Birliği Yapmak İçin Geldi!

GoToTechno Dergisini Nerelerden Okurum?

Teknoloji Dergileri arasında 18. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz. GoToTechno Dergisi’ni Turkcell Dergilik’ten ücretsiz olarak okuyabilirsiniz.

GoToTechno Teknoloji Dergisi’nde neler var?

Buna hazır mıyız? Robot Asistanlar Neye İhtiyaç Duyduğunuzu Tahmin Edebilecek!

Dünyanın ilk 44 MP ön kamerasına sahip Reno3 serisi satışa çıkıyor.

Koronavirüs sürecinde AVM’lerde havalandırma sistemlerine yönelik ne gibi önlemler alınabilir?

Facebook, Yeni Grup Görüntülü Sohbet Özelliği Messenger Rooms özelliğini başlattı.

“Story”yi tanışma ve sohbet uygulamasına çeviren Craash Android ve iOS mağazalarında yerini aldı.

Ayvos, yapay zekâ destekli yazılımlarıyla toplumun sağlığını korumayı hedefliyor.

Sony WF-SP800N kulaklık suya/toza dayanıklılığı ve uzun pil ömrü ile kendinden söz ettiriyor.