Çocuklar Siber Tehditlere Bizlerden Daha Açık! Aman Dikkat!

Çocukları Tatilde Siber Tehditlerden Koruyun.

Çocuklar Sosyal Medya, Çocuklar Siber Tehditler, Çocuklar İnternet Kullanımı, Çocukları Tatilde Siber Tehditlerden Koruyun, Çocuk Sağlığı Siber Saldırılar, Kaspersky siber güvenlik uzmanları.

Çocuklar tatil döneminde siber saldırılara daha açık oluyor. Tatil döneminde onları bu tip tehditlerden korumak için neler yapabiliriz? Çocukları Tatilde Siber Tehditlerden Koruyun.

Youtube Kanalımız

Telefonunuzun şarjını en çok tüketen 17 uygulama hangileri?

Çocukları Tatilde Siber Tehditlerden Koruyun.

Siber suçlular gündemdeki her türlü konudan avantaj sağlamanın yollarını arıyorlar. Okullara verilen ara da siber saldırıların arttığı önemli dönemlerden biri. Öğrenciler birinci dönemin sonunda tatile girdiklerinde internet üzerindeki faaliyetleri de artıyor. Kaspersky siber güvenlik uzmanları, çocukların kötü niyetli kişilerin tuzağına düşmelerini engellemeye yönelik tavsiyelerini ebeveynlerle paylaşıyor.

Ebeveynler çocuklarını internette güvende tutmakta zorlanıyor.

Okul çağındaki çocuklar tatilde zamanlarının büyük bir kısmını tabletler, akıllı telefonlar veya dizüstü bilgisayarlar gibi cihazlarla geçiriyor. Bu durum sonucu internetteki tehlikelere daha çok maruz kalıyorlar. Popüler TV dizilerini veya oyun hilelerini indirmek istediklerinde zararlı içeriklerle karşılaşma olasılıkları daha da artıyor. Bu da internet güvenliğinin ve gerekli önlemleri almanın önemini daha da artırıyor. Ebeveynlerin en büyük endişelerinden biri çocuklarının internetteki güvenliği. Bu rapora göre, ebeveynler çocuklarını internette güvende tutmakta zorlanıyor.

Akıllı Emzik ne işe yarıyor? Bilim İnsanları Bu çözümü buldu!

İnternet Tehlikelerinden Korunmak için neler yapabiliriz?

Çocukları ve ailenin geri kalanını internet tehditlerinden korumak ve kötü niyetli kişilerin çocuklara erişmesini önlemek için Kaspersky şunları öneriyor:
• Çocuklarınızın bilgisayar, akıllı telefon veya tablette geçirdiği süreyi kontrol etmek için otomatik cihaz engelleme çözümlerini kullanın.
• Cihazların ortalık yerde durmasına özen gösterin. Çocukların kendi odalarında internete girmesine izin vermek yerine cihazları herkesin bulunduğu alanlarda tutun. Böylece herhangi bir potansiyel duruma ilk anda müdahale edebilirsiniz.
• İnternette birlikte gezin. Çocuğunuzun internette nelere göz attığını görerek onları nasıl güvende tutacağınızı anlayabilir ve yaptıkları hakkında daha anlamlı konuşabilirsiniz.
• Sosyal medya, çocuğunuzun kendi kişisel alanıdır. Bu nedenle, bu alandaki faaliyetleri takip etmek özel hayatın ihlal edilmesi olarak algılanabilir. Nelere ilgi duyduğunu anlamak için konuya dahil olmak istediğinizi söyleyin ve eleştiri ya da baskı yapmadan sosyal medyayı nasıl kullandıklarını konuşun.
• Çocuklarınıza, internette problemli bir şey gördüklerinde bunu nasıl engelleyeceklerini ve bildireceklerini öğretin.
Kaspersky Security Cloud’un aile sürümüne üye olan ebeveynler, tüm aileyi internette koruma altına alacak özelliklerden yararlanabilir. Bu hizmete dahil olan Kaspersky Safe Kids çözümü de çocukların internet kullanımını ve özel verilerini güvende tutar.