Chery Tiggo SUV ailesinin Hibrit seçenekleri iyi oldu! Geldiklerinde çok iddialı olurlar!

Chery 1000 km menzilli arabalar.
Chery 1000 km menzilli arabalar.

1000 kilometre menzil sunan Chery TIGGO 8 PRO e+ ve TIGGO 7 PRO e+ resmen tanıtıldı! Chery 1000 km menzilli arabalar.

Instagram Hesabımız

Çinli otomotiv üreticisi Chery, başarısını kanıtlamış TIGGO ailesine iki yeni hibrit seçenek ekledi.

Chery ekibi, araçların temel PHEV teknolojisini teknik açıdan tanıttı. Dünyanın ilk DHT teknolojisi ile Chery, “3 motor, 3 vites, 9 çalışma modu ve 11 vites oranı”na sahip benzinli ve elektrik motorları, motor kontrolörü ve şanzımanı ilk kez bir araya getiriyor.

Sistem, 1.5T hibrite özgü bir motor ve yüksek enerji yoğunluğuna sahip batarya ile yakıt (benzin) ve elektrikli sürüş arasında geçiş yaparak üstün performans ve yaklaşık 1000 kilometre menzil sunuyor.

TIGGO 8 PRO e+ aynı zamanda, sınıfı için dikkat çekici bir menzil olan 75 kilometrelik mesafeyi tamamen elektrik motoruyla kat edebiliyor.

Böylece, yüksek gaz tepkisi ve orta ve düşük hızlarda son derece sessiz bir ortam sağlayarak tamamen elektrikli sürüş deneyimi yaşatıyor.

Chery’nin 1.5T hibrit motor ile donatılan TIGGO 8 PRO e+ modeli, test sürüşü sürecinde yoğun ilgi ile karşılandı. 0’dan 100 km/s hıza 7,5 saniyede ulaşarak etkiledi.

Bu modellerin Türkiye’de ne zaman satılacağıyla ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili 4 Mayıs 2023’te satışa sunuluyor!

Araba Habercisi Nisan Mayıs 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Nisan Mayıs 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimiz bundan sonra bedava indirerek, okunabiliyor.

Araba Habercisi Dergisi 50. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 50. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Dergimizi bağlantılardan da görebileceğiniz gibi web sitemizden de ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

Dergimiz ayrıca dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden de yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 50. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

Chery 1000 km menzilli arabalar.

Chery 1000 km menzilli arabalar.