CDMVision 14. Uluslararası Savunma ve Sanayi Fuarı IDEF 2019’da yer aldı

Türkiye’nin tamamen milli ve yerli teknoloji şirketi CDMVision, savunma sanayine yönelik çözümleri ile 14. Uluslararası Savunma ve Sanayi Fuarı IDEF 2019’daki yerini aldı. Savunma sanayiinde eğitimden koordinasyon süreçlerine kadar pek çok alanda kullanılabilen Artırılmış Gerçeklik ve 3 boyutlu görselleştirme ve etkileşim teknolojileri, 30 Nisan – 3 Mayıs 2019 tarihleri arasında Tüyap Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen fuarın 5’inci holünde yer alan CDMVision standında deneyimlenebiliyor. CDMVision Uluslararası Savunma ve Sanayi Fuarı IDEF

CDMVision, geliştirdiği farklı Artırılmış Gerçeklik teknolojileri ile sanayi sektörünün yanı sıra pek çok farklı sanayinin gelişimine ve bağımsızlaşmasına katkıda bulunurken ayrıca özellikle savunma sanayiinde hayati öneme sahip komuta ve kontrol süreçlerinin, saha ile komuta merkezi arasında etkin ve verimli yürütülmesine yönelik de ileri teknolojileri beğeniye sunuyor. Artırılmış Gerçeklik çözümleri kullanılarak süreçlerin 3 boyutlu görselleştirilmesi ve etkileşimi sayesinde artık daha etkin komuta kontrol, planlama ve operasyon sağlanabiliyor. Buna ilave olarak gerektiğinde Uzaktan Bakım Onarım Çözümü ile de yine 3 boyutlu görselleştirme yardımıyla sahadaki personele uzaktan destek verilebiliyor.

Augmented Distant Services: Haberleşmeyi 3 boyutlu zenginleştiren yerli teknoloji
Haberleşmeyi 3 boyutlu zenginleştiren Augmented Distant Services tüm endüstrilerde bakım, servis ve eğitim gibi hizmetlerin uzaktan yapılabilmesini sağlayan bir ürün.

ADS teknolojisinde ekranı olan herhangi bir cihazdan, farklı konumdaki bir artırılmış gerçeklik gözlüğüne, tablete veya telefona bağlanılıyor. Ses ve görüntü iletişiminin yanı sıra sahadaki kişiye ne yapması gerektiği 3 boyutlu öğeler vasıtasıyla anlatılıyor ve böylelikle anlaması kolaylaştırılıyor.

CDMVision Uluslararası Savunma ve Sanayi Fuarı IDEF