CDMVision yeni teknolojisi Augmented Distant Services’i hizmete sundu

İşletmelerin dijital dönüşümünde önemli bir role sahip olacak olan fabrika, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay’ın katılımıyla hizmete açıldı. Yalın üretim süreçleri ve dijital dönüşüm ile birlikte kalite ve verimlilik artışı sağlayacak ve firmalara rehberlik edecek olan Bursa Model Fabrika’sında, CDMVision tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik teknolojilerine de yer verildi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, CDMVision’ın özel teknolojilerini deneyimledi. CDMVision Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bursa Model Fabrika

Haberleşmeyi 3 boyutlu zenginleştiren yerli teknoloji
Haberleşmeyi 3 boyutlu zenginleştiren Augmented Distant Services endüstride, bakım, servis ve eğitim gibi hizmetlerin uzaktan yapılabilmesini sağlayan bir ürün.

Görsel ve işitsel yönlendirmelere ilave olarak 3 boyutlu animasyon veya kılavuzluk edecek belge-döoküman da gönderilebiliyor. Örneğin, bir arıza ve teknik sorunun tespiti veya bakım ve tamirat işlemi anlık olarak karşıdaki kişiyle interaktif bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Endüstrinin inovatif teknik destek ve uzaktan eğitim teknolojisi
CDMVision kurucu ortağı Ali Serdar Emre, yeni teknolojilerinin Bursa Model Fabrika’daki kullanım alanlarının iki farklı şekilde yer aldığını belirterek şunları söyledi: “ADS teknolojisi sayesinde fayda sağlanan kullanım alanının birinde makine başındaki kişinin bir problemle karşılaşması ve ne yapması gerektiğini bilememesi olabilir. Geleneksel süreçlerde şöyle yapılıyor: Durum servise telefonla bildiriliyor ama anlayıp çözecek durumu olmuyor genellikle ve bir servis personelinin gönderilmesi gerekiyor. Bu sürede ise ilgili makine duruyor ve iş kaybına neden oluyor. Eğer bu kişi başka şehirden gelecekse 3-4 saat, yurt dışından gelecekse birkaç günü bulabiliyor. Bu da büyük bir verim artışı demek. Bir başka kullanım alanı ise eğitim için uzaktan bağlanılmasını kapsıyor. Yani eğitim alan kişinin bir diyagrama ihtiyacı var. Bunun için diyagramı gidip defterlerden araması gerekecek, nereye bakması gerektiğini bilmeyecek ve birtakım zaman kayıpları yaşanacak. Ancak ADS kullanıldığında uzman kişi, o diyagramı dijital olarak gözlükte veya tablette onun önüne anında getirebiliyor. Özetle ilk kullanım uzaktan teknik destek, ikinci kullanım da arttırılmış gerçek destekli uzaktan eğitim”

CDMVision Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bursa Model Fabrika