Canon’un 3 farklı alanda burs vereceği Visa pour l’image 2020 başvuru tarihleri uzatıldı

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, Fransa’nın Perpignan kentinde 29 Ağustos ile 13 Eylül 2020 tarihleri arasında düzenlenecek Visa pour l’image festivali başvuru tarihleri uzatıldı. Görüntüleme teknolojileri lideri Canon’un 3 farklı alanda burs vereceği festival, fotoğraf ve video tutkunlarının başvurularını 31 Mayıs tarihine kadar kabul edecek. Visa pour l’image festivali ile 30 yılı aşkın bir süredir devam eden iş ortaklığını, bu yıl vereceği burs programları ile taçlandıran Canon, bu sayede öğrencilerin fotoğrafçılık ve video alanında gelişmesini ve profesyonel fotoğrafçıların ve videografların sınırlarını zorlamasını hedefliyor. Canon Visa pour l’image 2020 Fransa Perpignan gototechno

Alanında en prestijli festivallerden biri olarak gösterilen Visa pour l’image, dünyanın en önemli hikayeleri ile hikaye anlatıcılarını bir araya getiriyor.

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, Visa pour l’image 2020’de kazanan katılımcılara ödül olarak; Kadın Foto Muhabirleri Bursu, Canon Öğrenci Gelişim Programı ile bu kategorilere ilk defa bu yıl dahil ettiği Canon Video Bursu verecek.

Geleceğin videografları Canon Video Bursunun sahibi olabilecek

Canon, 2020 Visa pour l’image festivalinde, Images Evidence ile gerçekleştirdiği iş birliği kapsamında ‘’Canon Video Bursu’’ verecek.

Katılımcıların bursa başvuru için, projelerini kültürel, toplumsal veya ekonomik konular üzerine inşa etmeleri gerekiyor. Değerlendirme kısmında katılımcıların eski çalışmalarıyla birlikte projelerini sunuş biçimleri göz önünde bulundurulacak. Bununla birlikte jüri üyeleri, katılımcının gazeteci bakış açısı ve oluşturduğu hikayenin taşıdığı anlamı da değerlendirmelerinde dikkate alacak.

Kazanan projenin fragmanı Eylül 2020’de gerçekleşecek olan festivalin gösterim gecelerinden birinde sunulacak. Fragmanı yayınlanan videonun, tamamlanmış hali ise 2021 Visa pour I’image programında yer alacak. Bursa başvuru için son tarih 31 Mayıs 2020’dir.

Canon Visa pour l’image 2020 Fransa Perpignan gototechno