Çinli Otomotiv Devi BYD “Cuma günü” Türkiye’de satışa sunuluyor! Çinliler bu kez BYD ile geliyor!

Çinli Otomotiv Devi BYD 29 Eylül tarihinde Türkiye’de satışa sunuluyor! Çinliler bu kez BYD ile geliyor! İşte tüm bildiklerimle satışa çıkacak BYD Atto 3! BYD ATTO 3 Fiyat Tahmini!

NAKİT İHTİYACI ikinci el otomobil fiyatlarını nasıl etkileyebilir?

BYD markasıyla ilgili merak edilenler artık iyice belli oldu. BYD Türkiye yönetimi tarafından bana gönderilen basın bülteninde yazan bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Dünyanın lider elektrikli araç ve batarya üreticisi BYD (Build Your Dreams), Türk tüketicisiyle buluşmak için gün sayıyor. ALJ Türkiye distribütörlüğünde pazara giriş yapacak olan BYD, bu yılın son çeyreğinde elektrikli modellerini satışa sunmaya başlayacak. BYD markasının Türkiye tanıtımının ne zaman yapılacağı da yine gönderilen basın davetiyle birlikte belli oldu: 29 Eylül Cuma. BYD markası ilk olarak Atto 3 ismi verilen kompakt SUV modeli Türkiye’de satışa sunacak. Yönetim onu yüzde 10 ÖTV dilimine sokacak. Aracın fiyatlarına baktığım zaman 38 bin Euro gibi bir etiket karşıma çıkıyor. Eğer büyük bir sürpriz olmazsa bu araç 1.6 milyon TL etiketle ya da biraz altında olan bir fiyatla satılacak. Çok daha ucuz bir model olan Dolphin 3 sanırım 2024 yılının ilk çeyreğinde satışa sunulacak. Bu model geldiğinde elektrikli araçlarda pazar karışacak. BYD en ucuz modeli olan Seagull’u satmaya başladığındaysa elektrikli otomobil modellerinde kurallar yeniden yazılacak.

2022’de dünyanın en çok satılan elektrikli araç markası unvanına sahip olan BYD, 2023’ün ilk yarısında da bu başarısını sürdürerek adından söz ettirmeye devam etti. 5 milyonuncu yeni enerji aracını (NEV) geçtiğimiz günlerde banttan indiren BYD, dünyada bu adede ilk ulaşan üretici olarak önemli bir kilometre taşına daha imza atmayı başardı. Geniş elektrikli ürün gamı, Premium tasarımı ve öncü batarya teknolojileriyle bir dünya devi olan BYD, Türkiye pazarına güçlü bir giriş yapmaya hazırlanıyor. BYD satış rakamları açısından Tesla’ya da fark atarak ilk sırada yer alıyor.

BYD ATTO 3 TEKNİK ÖZELLİKLER

Menzil 420 km

0-100 km/s hızlanma 7,3 sn

Son hız 160 km/s

Güç 150 kW (200 HP)

Tüketim 15.6 kWh/100 km

Çekiş Önden çekiş

Bagaj hacmi 555/1338 lt

Euro NCAP 5 Yıldız

Chery alırsam satış sonrasında başıma neler gelir? Chery Türkiye bu bilgilerle sorulara cevap verdi!

Araba Habercisi Eylül 2023 Sayısını Nerelerden Okurum? Tüm sayıları nerelerden okurum?

Araba Habercisi Dergisi’nin Eylül 2023 sayısı çıktı. 1992 yılından beri otomotiv gazetecisi olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor? Dergimizi bedava indirerek okuyabilirsiniz.

Araba Habercisi Dergisi 55. sayısıyla karşınızda. Araba Dergileri arasında 55. sayısına ulaşan Araba Habercisi Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz.

Dergimizi web sitemizden ücretsiz olarak indirerek okuyabilirsiniz.

Turkcell Dergilik uygulaması kapandı. Bunun yerine farklı bir platformda yer almama kararı aldık. Dergimiz dünyanın en büyük dijital dergi platformu Magzter üzerinden yayınlanıyor. Uluslararası dergi platformu Magzter’e web sitesi ya da Google Play ve App Store’dan Magzter uygulamasını indirerek ulaşabilirsiniz.

MSE Medya Dergi Grubu Ailesi’nin bir üyesi olan Araba Habercisi Dergisi dergi çıkarmanın zor olduğu bu dönemde 55. sayısını görme başarısını göstererek benim için haklı gururlardan biri oldu.

BYD ATTO 3 Fiyat Tahmini!

BYD ATTO 3 Fiyat Tahmini

BYD ATTO 3 Fiyat Tahmini!