Bulut Veri Yönetimi sağlayan Yedekleme Çözümlerinin lider şirketi Veeam Software, yıllık sürekli gelirinde bir önceki yıla göre artış kaydetti

Bulut Veri Yönetimi sağlayan Yedekleme Çözümlerinin lider şirketi Veeam Software, yıllık sürekli gelirinde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21 artış göstererek 2020 yılının ilk çeyreğinde çift haneli büyüme kaydetti. 375.000’den fazla müşteriye sahip olan Veeam, benzersiz abonelik teklifleri ile de pazarda büyük bir başarı yakaladı. Veeam, Universal License (VUL) dahil olmak abonelik gelirlerinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 97 artış bildirdi. Bulut Veri Yönetimi Yedekleme Çözümleri Veeam Software

Yılın ilk çeyrek sonuçlarını değerlendiren Veeam CEO’su Bill Largent şu açıklamayı yaptı: ”Veeam kurulduğu günden bu yana yenilikçı yaklaşımı ve sunduğu kullanım kolaylığı ile pazara öncülük etti. Çalışanlarımız, iş ortaklarımız ve müşterilerimiz olarak Veeam topluluğunun bu dönemde güvende kalmasını sağlamak üzere iş modelimizi değiştirdiğimiz bir dönem oldu. Bu zorlu dönemde büyümeye devam ederken, müşterilerimize olan desteği hiç bırakmadığımız için 4.300 çalışanımızla gurur duyuyorum.”

“V10’a ek olarak, Amazon Web Servisleri (AWS) için Veeam Yedekleme, Microsoft Azure için Veeam Yedekleme ve Microsoft Office 365 için Veeam Yedekleme çözümlerimiz ile de büyümemiz devam edecek.” diyen Veeam CTO’su ve Ürün Stratejisinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan sözlerine şöyle devam etti; “Pazar payımızı artırmaya devam ederken yeni ürünlerimizle de kurumsal pazardaki varlığımızı güçlendiriyoruz. Sektörün en iyi analistleri arasında sergilediğimiz farklılıklarımız ile Bulut Veri Yönetimi alanındaki başarı ivmemiz daha da artıyor.”

IDC Araştırma Müdürü Phil Goodwin ise konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: ”Hibrit Bulut’un yayılması ve karmaşık iş yüklerinin giderek artması nedeniyle veri replikasyon ve koruma pazarı son derece dinamik bir pazar. Veeam, AWS ve Microsoft Office 365 yedekleme / kurtarmayı destekleyen çözümleriyle bu kilit alanlarda etkileyici büyümesine devam ediyor.”

Bulut Veri Yönetimi Yedekleme Çözümleri Veeam Software