Bosch geleceğin teknisyenlerine yatırım yaptı

Bosch’un, hizmet ağının yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak ve gençlere iş fırsatları sunmak üzere Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurduğu Bosch Service Eğitim Merkezi’nin açılışı yapıldı.Merkezde başarılı olan öğrencilere, Bosch Car Service’lerde staj imkanı sağlanacak. Bosch Service Eğitim Merkezi’nin açılışı gototechno haberi

Dünyanın önde gelen servis ve teknoloji tedarikçisi Bosch, Türkiye’de hizmet ağının yetişmiş personel ihtiyacını karşılamak ve gençlere cazip iş fırsatları sunmak amacıyla yatırımlarını sürdürüyor.

Bu amaçla Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurulan Bosch Service Eğitim Merkezi’nin açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Serkan Gür, Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Bahçeşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young ve Bosch Otomotiv Yedek Parça Türkiye, İran ve Orta Doğu Bölge Direktörü Kıvanç Arman, Okul Müdürü Aykut Akca, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı bir törenle yapıldı.

Bosch Service, Türkiye çapında büyüyor

Bosch Otomotiv Yedek Parça Türkiye, İran ve Orta Doğu Bölge Direktörü Kıvanç Arman yorumu ise: “Servis organizasyonumuzu genişletirken, bir diğer öncelikli amacımız hizmet kalitesini daha da iyileştirmek. Bu sektörde uzmanlık ve ustalık çok önemli. Sektördeki yetişmiş eleman sıkıntısını gidermeye katkıda bulunmak, kendi hizmet ağımız için yeni iş gücü yetiştirmek, gençlere yeni ve cazip iş fırsatları sunmak üzere meslek liseleri bünyesinde eğitim merkezlerinin hayata geçmesine destek veriyoruz. Bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz eğitim merkezinde öğrenciler, okulda öğrendikleri teorik bilgileri uygulamaya geçirecekler. Ekipmanları daha yakından tanıyarak kullanımı konusunda uzmanlaşacaklar.

Bosch Service Eğitim Merkezi’nin açılışı gototechno haberi