Sürücüsüz araçlar Bosch teknolojisi ile akıllanıyor

Bosch ve Foreca, tahmini yol durumu servisi için iş birliği yapıyor. Bu sayede Bosch, otonom araçlara sürücü içgüdüsü kazandırıyor. Bosch Foreca otonom

Sürüş esnasında yol yüzeyinin durumu veya tekerleklerin yol tutuşu hakkında bilgi sahibi olmak, sürücülerin otomobillerini uygun ve emniyetli bir şekilde kullanmasına yardımcı olabilir. Yarış pilotları bu duyulara, yol yüzeyinin durumunu hissetmelerini sağlayan ve araç ile sürücü arasındaki temas anlamına gelen ‘sürücü içgüdüsü’ diyor.

Bosch Foreca otonom sürücü içgüdüsü

Otonom araçlar da sürekli olarak yol durumu hakkındaki bilgilere ihtiyaç duyuyor. Bosch’un geliştirdiği yeni sistem sayesinde artık otonom araçlar da ‘sürücü içgüdüsü’ne sahip olacak. Bosch Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Dirk Hoheisel, “Tahmini yol durumu servislerimiz aracılığıyla ıslak yollar, kar, buzlanma gibi kritik durumlar meydana gelmeden önce tehlikelerle ilgili uyarıyoruz. İş ortağımız Foreca tarafından sağlanan hava durumu verileri bu konuda bize yardımcı oluyor. Bu servis, bir otonom aracın tam olarak nerede ve ne şekilde otonom sürüş yapacağını bileceği anlamına geliyor” dedi.

[irp posts=”1446″ name=”Görünmezlik pelerini gerçek mi oluyor?”]

Bosch Foreca otonom

[irp posts=”2043″ name=”Triout isimli virüs Android telefonların her şeyini ele geçiriyor”]