Bosch, CES 2020’de akıllı teknolojilerini sergileyecek

Stuttgart, Almanya / Las Vegas, NV, ABD – Dünyanın önde gelen teknoloji ve servis tedarikçisi Bosch, 7-10 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleştirilecek CES® 2020’de, mobilite ve konutlara yönelik ağa bağlı ürünlerini sergileyecek. Bosch CES 2020 akıllı teknolojileri yaşam için teknoloji

Bosch, yapay zekanın üretimde, akıllı evlerde veya otonom sürüşte güvenli, sağlam ve açıklanabilir olmasını istiyor.

CES 2020 İnovasyon ödülleri: ödül sahibi Bosch çözümleri
CES 2020 yaklaşırken inovasyon ödülleri de açıklanmaya başlandı. Bosch, Tüketici Teknolojisi Derneği (CTA) tarafından düzenlenen ve 28 kategoriyi kapsayan CES İnovasyon Ödüllerinde, en yüksek skoru iki kez elde etti ve üç kez Onur Ödülü aldı. Bosch’un otomobillere yönelik 3D ekranı ve Araç Multimedya Sistemleri Bölümü, En İyi İnovasyon ödülünün sahibi oldu. Her iki inovasyon, aynı zamanda Onur Ödülü kazanırken, Bosch’un üçüncü Onur Ödülü sağlık alanında geldi.

3D ekran – Araç kokpitinde üçüncü boyut: Yeni Bosch 3D ekran, görüntüler ve uyarı sinyalleri için gerçekçi bir üç boyutlu efekt oluşturmak üzere pasif 3D teknolojisi kullanıyor. Bu özellik, sürücünün dikkat dağınıklığını azaltarak görsel bilgilerin, geleneksel ekranlara oranla daha hızlı kavranmasını sağlıyor.

Bosch’un mutlaka görülmesi gereken çözümleri
SoundSee – ISS için akıllı kulaklar (yapay zeka içerir): Neredeyse bir beslenme çantası büyüklüğünde olan Bosch SoundSee, en gelişmiş yapay zeka ile donatıldı. SoundSee şimdiden yörüngede ve kısa bir süre içerisinde Uluslararası Uzay İstasyonu’na (ISS) kurulacak. Yapay zeka kullanan SoundSee, potansiyel anomalileri tespit etmek ve bakım çalışması gerektiğinde bunu bildirmek için ses verilerini analiz edebiliyor. 2020 yılının başında, SoundSee tarafından yakalanan ses verileri, Pittsburgh, PA’da bulunan Bosch Araştırma Merkezi’nde kurulan NASA yer kontrol tesisine iletilecek. SoundSee, NASA araştırma iş birliğinin bir parçası olarak Astrobotic ile birlikte geliştirildi.

Light Drive akıllı gözlükler – Bilgiler her zaman gözünüzün önünde: Bosch Sensortec, normal bir gözlüğü akıllı hale getiren dünyadaki ilk çözüm olan Light Drive akıllı gözlükleri sunuyor. Entegre projeksiyon sistemi MEMS aynaları, optik öğeler, sensörler ve bir akıllı yazılım bağlantısından oluşuyor. Light Drive akıllı gözlükler, piyasada mevcut çözümlerden üçte bir oranında daha ince ve sadece 10 gram ağırlığında. Gözlüğü takan kişinin görüş alanına yansıyan görüntüler güneş ışığında bile kristal netliğinde yansıyor. Kullanıcının akıllı telefon ve saatinden yansıyan görüntüler; navigasyon bilgisinden SMS mesajlarına, takvim girişlerinden işletim mesajlarına kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor.

Araç içi takip sistemi – Araçtaki herkes için emniyet, konfor ve rahatlık (yapay zeka içerir): Göz kapağı hareketlerine, bakış yönüne ve oturma pozisyona dayanan bu araç iç mekan takibi sistemi, sürücünün uykusu geldiğinde veya sürücü akıllı telefonuna baktığında bunu algılıyor ve sürücüyü kritik durumlara karşı uyarıyor. Ayrıca, içeride kaç kişi bulunduğunu ve nerede oturduklarını tespit etmek için iç mekanı izliyor. Böylece, acil bir durumda hava yastıkları gibi emniyet sistemlerinin devreye girmesini optimize etmeyi mümkün kılıyor. Üstelik sistem, araç içerisindeki kişilerin konforunu ve rahatlığını artırıyor. Örneğin; koltuk pozisyonu gibi kayıtlı kişisel ayarları otomatik olarak etkinleştiriyor. Araçların otobanlar gibi yolculuğun belirli bölümlerinde kısmi otonom sürüş modunda olacağı gelecekte, sürücü takip sistemi vazgeçilmez bir partner olacak. Kamera, sürücünün direksiyonu güvenli bir şekilde devralmasını sağlayacak.

Bosch IoT Shuttle – Mobilitenin geleceği: Gelecekte, mobilite servis sağlayıcılarıister karayolu taşımacılığı ister yolcu taşımacılığı için olsun talep üzerine araç çağırma hizmeti sunmak üzere servis araçlarını daha fazla kullanacak. Bosch, CES’te otomobil üreticilerine ve mobilite servis sağlayacılarına servis araçlarının elektrifikasyonu, otomasyonu, bağlanabilirliği ve kişiselleştirilmesi konularında sunduğu çözümleri sergilemek üzere şirketin IoT Shuttle teknolojisini kullanıyor.

Bosch CES 2020 akıllı teknolojileri yaşam için teknoloji