Elektrikli BMW iX Türkiye’de ne zaman satılacak? Borusan Otomotiv iddialı elektrikliyi ne zaman satacaklarını açıkladı!

BMW iX Ne zaman satılacak?
BMW iX Ne zaman satılacak?

Elektrikli BMW iX Türkiye’de ne zaman satılacak? Borusan Otomotiv iddialı elektrikliyi ne zaman satacaklarını açıkladı! Elektrikli BMW iX ne zaman satılacak, Elektrikli BMW iX ne zaman geliyor, BMW iX Ne zaman satılacak, BMW iX tanıtıldı, BMW iX özellikleri neler?

Instagram Hesabımız

BMW, elektrikli mobilite alanında amiral gemisi olması beklenen tamamen elektrikli SAV modeli BMW iX’in dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl lanse edilen BMW iNEXT konseptinin seri üretim versiyonu olarak sahneye çıkan BMW iX, BMW’nin Almanya’daki Dingolfing fabrikasında üretilecek ve 2021 yılının son çeyreğinde Türkiye’de yollarla buluşacak.

Hyundai KONA Electric tek bir yemek molasıyla İstanbul – Bodrum yolunu tamamlıyor! İşte tüm özellikleri!

Gelecekteki BMW modellerine de öncülük etmesi planlanan BMW iX, 500 bg gücü, 0-100 km’ye 5 saniyenin altında ulaşan performansı ve WLTP kriterlerine göre 600 kilometreden fazla sürüş menzili sunan verimli bataryasıyla elektrikli otomobil standartlarını başka bir boyuta taşıyor. BMW iX’in hızlı şarj ile yalnızca 40 dakikada yüzde 80 doluluğa ulaşabilen bataryası, aynı zamanda on dakika içerisinde 120 km’den fazla sürüş menzili sunuyor.

BMW iX’teki sürüş sistemi, otomobilin iki elektrik motorunu, güç elektroniklerini, şarj teknolojisini ve yüksek voltajlı bataryayı kapsayan beşinci nesil BMW eDrive teknolojisine dayanıyor. BMW iX’in yol tutuş yetenekleri ve kabin içindeki konfor seviyesi, azaltılmış sürtünme kuvveti ile alüminyum uzay çerçevesi ve sınıfında öncü ‘Carbon Cage’ ile sağlanıyor. BMW iX’in 0.25 Cd’lik sürtünme katsayısı tek başına aracın menziline 65 kilometre eklemeyi başarıyor.

Elektrikli Ford Transit Tanıtıldı! E-Transit Ford Otosan Kocaeli Fabrikalarında üretilecek!

Electrochromic Gölgelendirmeli Panoramik Cam Tavan

BMW iX’te kullanılan panoramik cam tavan tek parçalı şeffaf yüzeyiyle, herhangi bir çapraz destek olmadan tüm iç mekanı kaplayarak, BMW modellerinde şimdiye kadar kullanılan en büyük cam tavan olma özelliğine sahip. Panoramik cam tavan, BMW iX’in içindeki ferahlığı ve ambiyansı önemli oranda geliştiriyor. Cam tavan, iç mekanı doğrudan güneş ışığından korumak için tek bir düğmeye basılarak etkinleştirilebilen elektrokromik Electrochromic gölgeleme özelliğine de sahip. Lamine cam yapı, hem ultraviyole ışınlarına karşı optimum koruma hem de iddialı bir akustik konforu standart olarak sunabiliyor. Cam tavan, bir iç kaplamaya sahip olmak yerine, otomotiv endüstrisinde iç mekanı gölgelendirmek için PDLC (Polimer Dağılımlı Sıvı Kristal) teknolojisini kullanan türünün tek örneği olarak dikkat çekiyor.

Sony kameralı realme 7 Türkiye’de satışa sunuldu! hepsiburada ve amazon üzerinden satılan telefon kaç para?