StarCraft® II ve Warcraft® III: Reforged™ espor karşılaşmaları 4,6 milyon doları aşan ödül dağıtıyor

Dünyanın önde gelen uluslararası eğlence şirketleri grubu MTG bünyesinde yer alan ESL ve DreamHack, bugün yaptıkları bir açıklamayla Blizzard Entertainment’la 3 yıllık bir işbirliği için el sıkıştıklarını duyurdu. Dünyanın en büyük espor şirketi ve bir numaralı oyuncu festivali organizatörü, birlikte hem StarCraft® II hem de Warcraft® III: Reforged™ için yepyeni ESL Pro Tour formatları ortaya koyacak. Blizzard’ın düzenlenecek espor organizasyonları için sadece ilk sezonda 200,000 ABD doları, toplamdaysa 1,8 milyon ABD dolarının üzerinde ödül havuzu sağlayacağı belirtildi. Blizzard Entertainment ESL ve DreamHack StarCraft® II

Yeni ESL Pro Tour StarCraft II turnuvası, bayrağı StarCraft II World Championship Series’den devralarak en az dört farklı kıtada gerçekleşecek organizasyonlara ev sahipliği yapacak. Dünya finalleriyse bundan böyle BlizzCon®‘da değil Intel® Extreme Masters Katowice’da gerçekleşecek.

ESL ve DreamHack, Starcraft II’nin yanı sıra Warcraft III: Reforged için de yeni ve rekabetçi bir platform oluşturarak ESL Pro Tour Warcraft III: Reforged’u organize edeceklerini belirtti.

Blizzard Entertainment’ın gerçek zamanlı stratejiye (RTS) gönül vermiş oyuncu toplulukları 20 yıldan uzun süredir son derece güçlü ve aktif durumda. Bu süre boyunca topluluklardan azılı rakipler ve büyük yıldızlar çıktı. Ayrıca StarCraft ve Warcraft, dünyada esporun önde gelen iki oyunu olmayı başardı.

“Gerçek Zamanlı Strateji oyunlarını sevenlerin kendilerini evlerinde hissedecekleri yeni bir alan inşa ettiğimiz ve dünyanın en prestijli iki espor oyunundan sorumlu olacağımız için son derece gururluyuz,” şeklinde konuşan ESL’in CPO’su Sebastian Weishaar, sözlerini “ESL ve DreamHack’in Blizzard’ın espor oyunlarında köklü bir geçmişi var. Yıllardır bu oyunlar için ekosistemler oluşturuyoruz. Hem StarCraft II hem de Warcraft III’ü ESL Pro Tour’a dahil ederek, bu oyunları tutkuyla takip eden oyuncu topluluklarına destek olmayı ve esporda tarih yazmaya devam eden bu iki oyuna gelecek vadeden bir platform sunmayı hedefliyoruz,” şeklinde sürdürdü.

Blizzard Entertainment ESL ve DreamHack StarCraft® II