Blizzard Entertainment’ın dijital kart oyunu Hearthstone®’a gelen yenilikler neler?

Blizzard Entertainment’ın dünyaca ünlü oynaması ücretsiz dijital kart oyunu Hearthstone®’un yeni genişleme paketi Descent of Dragons™‘da Azeroth’un en yürekli kahramanlarıyla en çılgın düşmanları arasında geçecek nihai savaşın temelleri atılmıştı. Blizzard Entertainment dijital kart oyunu Hearthstone®

Oyuncular 21 Ocak itibarıyla Ejderha Yılı’nın sonunu getirecek, heyecanla beklenen Tek Kişilik Macera Galakrond’un Uyanışı (Galakrond’s Awakening™) ile “uçuşa geçmeye” hazırlanıyor. Hikâye toplamda iki farklı maceradan oluşmakta. İkinci öyküdeyse Kâşifler Birliği (League of Explorers) tarafında yer alacak ve düşmanlarını alt ederek dünyalarını korkunç bir yıkımdan kurtarmaya çalışacaklar.

Galakrond’un Uyanışı geçtiğimiz yıl boyunca süren Ejderha Yılı hikâye örgüsünün de sonuna işaret etmekte. Galakrond’un Uyanışı aynı zamanda oyunun orijinal Tek Kişilik Macera formatına bir dönüş niteliği taşıyor. Oyuncular önceden oluşturulmuş kart desteleriyle bir dizi özgün boss’a kafa tutacak ve onları yenerek toplam 35 adet yeni kartı destelerine eklemeye çalışacak. Kazanılan bu kartlar Standart veya Wild destelerine eklenebiliyor ve oyunun metasını değiştirebilecek yeni ve eğlenceli seçenekler vadediyor.

Galakrond’un Uyanışı 21 Ocak’tan itibaren her hafta yayınlanacak toplam dört bölümden oluşuyor ve her bölümde hem League of E.V.I.L. hem de Kâşifler Birliği’nin saflarını içeren iki macera bulunuyor. Tüm bölümler gerçek para ya da oyun içi altınla satın alınabiliyor. Bölümü başarıyla bitirenler 4 kart elde edecekler.

Blizzard Entertainment dijital kart oyunu Hearthstone®