Biznet Bilişim’den Türkiye’nin ilk siber güvenlik sistemi düzenleniyor

Siber güvenlik alanında hizmet veren Biznet Bilişim, Türkiye’nin ilk ulusal Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS) Siber Güvenlik Konferansı’nı düzenliyor. Biznet Bilişim Endüstriyel Kontrol Sistemleri Siber Güvenlik Konferansı

Kritik altyapıların geleceği siber güvenlikten geçiyor. Birçok kritik altyapının omurgasını oluşturan Endüstriyel Kontrol Sistemleri’nin sorunsuz işlemesi için farklı sektörler, farklı uzmanlık alanları ve farklı disiplinlerin aynı dili konuşması gerekiyor. Farklı dünyaları buluşturmayı, onlar arasında köprü kurmayı hedefleyen bu etkinlik yerli ve yabancı konuşmacıların katılımıyla ve “Farklı Dünyalar” temasıyla 1 Kasım Perşembe günü, Ankara Bilkent Otel’de gerçekleşecek.

Biznet Bilişim Genel Müdürü Serdar Yokuş’un açılış konuşmasıyla başlayan etkinliğin ana tema konuşmacısı RambiCO Kurucusu ve CEO’su Johan Rambi olacak.

Biznet Genel Müdürü Serdar Yokuş neler söyledi?

Konferansın EKS/SCADA güvenliği konusunda farklı perspektiflerden sorunlar ve çözümlerin konuşulacağı ilk ve tek etkinlik olduğunun altını çizen Biznet Genel Müdürü Serdar Yokuş, “Biznet olarak Türkiye’nin ilk ulusal EKS Siber Güvenlik Konferansı’nı düzenliyor olmaktan ötürü çok heyecanlıyız. Bu etkinlikte alanında uzman, birbirinden önemli isimlerle birlikte kritik altyapıların güvenliğini konuşacağız. Bu alanda globalde neler yapıldığını inceleyerek, ülke olarak nerede olduğumuzu göreceğiz.

EKS Siber güvenliğinin etkinliğinde kimler var?

Dünyada kritik altyapı güvenliği uygulamalarının ve global enerji stratejilerinin paylaşılacağı, EKS siber güvenliğinin IT ve OT bakış açısıyla ele alınacağı etkinlikte, BOTAŞ Bölge Müdür Yardımcısı Arif Ataman, Genel Energy CIO’su Faruk Özer, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş Haberleşme Uzmanı Hasan Karagündostu ve Vedaş Bilgi Teknolojileri Müdürü Miraç Atmış gibi isimler panelist olarak yer alacak.

Tüm gün süren etkinlik, TANAP Grup BT Yöneticisi Gurban Karimov, Fortinet, Sistem Mühendisliği Yöneticisi İlker İmamoğlu, EnerjiSA, Bilgi Güvenliği Risk ve Uyum Grup Müdürü Pelin Pehlivan, Prof.Dr. Mesut Hakkı Caşın gibi birbirinden değerli konuşmacıları ve sektörün önce gelen isimlerini ağırlayacak.

 Biznet Bilişim Endüstriyel Kontrol Sistemleri Siber Güvenlik Konferansı