Beta Pitch Global 2018 Türkiye birincisi belli oldu

Türkiye’yi dünyanın en prestijli startup yarışmalarından biri kabul edilen ve 15 Kasım’da Berlin’de yarışacak Beta Pitch Global 2018’de temsil edecek girişim, kısa dönem için depo alanı arayan şirketlerle kapasite fazlası olan depolama şirketlerini buluşturan Türkiye’nin ilk B2B online depo Platformu Park Palet oldu. Beta Pitch istanbul startup yarışması

Beta Pitch, Almanya merkezli ve global arenada co-working alanı sahibi olan Beta Haus tarafından 2009 yılından bu yana çok sayıda ülkede eş zamanlı olarak düzenlenen bir startup yarışması. Bu yıl Almanya, İsveç, Bulgaristan, Portekiz, Mısır, Arnavutluk, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbıstan, Güney Kore, Malezya ve Türkiye olmak üzere 12 ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. 12 ülke birincisi 15 Kasım’da Berlin’de yapılacak Beta Pitch Global 2018’de yarışacak ve Silikon Vadisi’ne gidecek startup belirlenecek.

Workinton ve Beta Haus işbirliği ülkemizde iki yıldır düzenlenmekte olan yarışmanın Türkiye ayağı Beta Pitch İstanbul 2018, Workinton 199’da yapıldı. Finale kalan 10 start-up, Workinton CEO’su Pınar Massena, 360+ Media İnteractice-Founder&CEO Zehra Öney, Altdata Analytics – Founder Altan Atabarut, Garanti Bankası Digital Product ManagerAtilla Daci’den oluşan jüri üyelerine 5’er dakikalık sunum ve soru-cevap etaplarıyla girişimlerini anlattı.

Workinton CEO’su Pınar Massena

Tüm sunumlarını değerlendiren jüri üyeleri uzun görüşmelerin ardından, Türkiye’yi Berlin’de Beta Pitch Global 2018’de temsil edecek girişimin Park Palet olduğunu açıkladı. Yarışmanın ikincisi alışveriş ve giyinme deneyimini kişiselleştiren Stilop uygulaması oldu. Jüri adına konuşan Workinton CEO’su Pınar Massena, geçtiğimiz yıl Beta Pitch istanbul’da Türkiye birincisi olan Compocket’in, global yarışmayı da kazandığını hatırlattı ve bu yılın birincisi Park Palet’e seslenerek “Büyük ödülü tekrar ülkemize getirmenizi istiyoruz” dedi.

[irp posts=”2331″ name=”HUAWEI Ar-Ge Merkezi ve Koç Üniversitesi’nden yeni iş birliği”]

Beta Pitch istanbul startup yarışması

[irp posts=”2328″ name=”TUF Gaming Edition Serisi XPG SPECTRIX D41 DDR4 RGB RAM tanıtıldı”]