Bayer Grants4Apps Turkey Programı’na “Sağlık Alanında En İyi Girişim Hızlandırma Programı” ödülü verildi

Bayer Girişim Hızlandırma Programı Grants4Apps Turkey ile Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’nden “Sağlık Alanında En İyi Girişim Hızlandırma Programı” ödülünü kazandı. Bayer Grants4Apps Turkey Programı Avrasya Yükseköğretim Zirvesi

İstanbul, 6 Mart 2019 – Bayer, girişimcilik ekosistemini geliştirmek amacıyla hayata geçirdiği Girişim Hızlandırma Programı Grants4Apps Turkey ile Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE) kapsamında gerçekleşen Imagine Tomorrow Uluslararası İnovasyon ve Girişimcilik Yarışması’ndan “Sağlık Alanında En İyi Girişim Hızlandırma Programı” ödülüne layık görüldü. Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşen Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’ne 54 ülkeden 340 üniversite katıldı ve zirve dünyanın birçok ülkesinden akademisyen, bürokrat ve eğitim uzmanını ağırladı.

Bayer Grants4Apps Turkey Girişim Hızlandırma Programı’nı, girişimcilik ve teknoloji konulu panelde değerlendiren Bayer IT İnovasyon Danışmanı Gökay Kılıç ve Pazar Erişim Direktörü Mete Şaylan; girişimcileri ayrıca üniversite ve özel sektör iş birlikleri konusunda bilgilendirdi. Ödülle ilgili görüşlerini paylaşan Bayer IT İnovasyon Danışmanı Gökay Kılıç: “Bayer olarak girişimcilik ekosistemine destek vermeye ve kendi uzmanlık alanlarımızdaki deneyimlerimizi girişimciler ile paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Avrasya Yükseköğretim Zirvesi, Türkiye ile dünyanın çeşitli ülkelerindeki yükseköğretim kurumları arasında yeni iş birliklerinin kurulmasını hedefliyor.

Bayer Grants4Apps Turkey Programı Avrasya Yükseköğretim Zirvesi