Barselona Mobile World fuarında Xiaomi rüzgarı esti

Dünyaca ünlü teknoloji lideri Xiaomi, bugün Barselona Mobile World fuarından iki güçlü modelini tanıttı. Bunlardan biri; 5G servisini sunacağı ilk akıllı telefonu Mi MIX 3 5G’yi tüm teknoloji tutkunlarının beğenisine sundu. Barselona Mobile World fuarı Xiaomi Mi MIX 3 5G ve Mi 9

Mayıs ayında piyasaya sürülecek model, devrim yaratacatack 5G deneyimini, Snapdragon X50 modemiyle en yeni Qualcomm® Snapdragon ™ 855 Mobil Platformunu kullanarak 5G kablosuz teknolojisini Mi MIX 3’e getiriyor. Bir diğeri ise Çin’deki tanıtımının ardından diğer ülkelerde de tanıtımı yapılan, amiral gemisi modeli Mi 9.

5G yolundaki ilk adımlar
Xiaomi, 2016 yılının Mayıs ayında bir 5G standartlarında derinlemesine dalacak ekibi kurarak araştırmalara başladı. O zamana kadar, dünyadaki akıllı telefon üreticilerinden yalnızca birkaçı bu testleri başarıyla gerçekleştirmişti.

Daha sonraki adım ise 5G cihazlarını tüketicilerin deneyimine açmak oldu. Bunun için Mi MIX 3 5G’nin ilk aşamalarından beri sağlaycılar ile bir çok deneme gerçekleştirdi. Bugün gerçekleşen lansmanda, Xiaomi 5G deneyimine hazır olduğunu İspanyol şirket Ornage ile hazırladığı demo video ile tüm dünyaya duyurdu.

Xiaomi Kıdemli Başkan Yardımcısı Wang Xiang, “Xiaomi, 5G akıllı telefon çözümü geliştirmek için büyük çaba harcadı ve Mi MIX 3 5G, Xiaomi’nin herkes için yenilikçi ürünler yaratma arayışını temsil ediyor” dedi ve ekledi; “5G’yi tüm dünyada daha da fazla kullanıcı ile bir araya getirmek için ortaklarımızla birlikte çalışmaktan mutluluk ve onur duyuyoruz.”

Snapdragon 855 İşlemci ve gelişmiş soğutma

Mi MIX 3, 7nm işlem kullanılarak inşa edilmiş en yeni Qualcomm Snapdragon 855 Mobil Platformuna sahip. Qualcomm Kryo 485 CPU, performans ve güç verimliliği arasında mükemmel bir denge sağlamak için sekiz çekirdek içerir. Tek çekirdek, önceki nesillere kıyasla büyük bir sıçrama yaratarak % 45’e kadar daha hızlı bir performans yakalıyor.

Qualcomm Incorporated Başkanı Cristiano Amon, “Xiaomi ile uzun süredir devam eden işbirliğimizle, markanın amiral gemisi modeli Mi MIX 3 5G ile tüketiciye eşi benzeri görülmemiş 5G hızını ve deneyimini sunmaya yardımcı olmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz” diyerek sözlerine başladı. “Yeni Mi MIX 3 5G ve Mi 9′ un gücünü aldığı Snapdragon 855 Mobil Platform, telefonunuzu üst düzey kişisel asistan yapmak için 4. nesil Qualcomm Yapay Zeka Motoruna, dünyanın ilk sinema kalitesinde fotoğraf çekmeye yardımcı Qualcomm Spectra Computer Vision ISS’ye ve birinci sınıf akıllı telefonunuzu güçlü bir oyun makinesine dönüştürmek için kullanılan Snapdragon elit oyun özelliğine sahip.”

Altı katman grafitten oluşan bir ısı borusu, ısıyı tipik bir çift grafit yapraktan üç kat daha hızlı bir hızla dağıtır.

Birinci sınıf fotoğrafçılık

Mi MIX 3 5G, 108 DxOMark değerinde fotoğraf puanı alan 12MP Yapay Zekalı çift kamerasını, 960 fps ağır çekim video özelliği de dahil olmak üzere, kullanıcıların Xiaomi akıllı telefonlardan bekledikleri tüm yapay zeka özelliklerini sunan kamera sistemini Mi MIX 3’ten devralıyor. Mi MIX 3 5G, selfie’lerde daha fazla detay yakalamak için Sony’nin IMX576 sensörünü mükemmel şekilde kullanan 24MP + 2MP çift kamera hızlı ve güçlü bir kamera deneyimi için Qualcomm Spectra ™ 380 ISP tarafından yönetiliyor. Böylece kullanıcılar bir şarj edişte daha fazla çekim yapma imkanı buluyor.

Sürgülü tasarımla sağlanan gelişmiş tam ekran deneyimi

Xiaomi’nin patentli manyetik sürgülü tasarımını kullanan Mi MIX 3 5G, mükemmel bir dokunmatik ekran deneyimi yaşatırken, çok çeşitli özelleştirme deneyimi sunar. Kullanıcılar, aramaları cevaplama veya kamera uygulamasını başlatma gibi işlevleri yerine getirmek için slayt ayarlayabilir. Telefonun sürgülü tasarımı sayesinde, çerçevesi çok ince ve ekran / gövde oranını maksimumdadır. 6.39 ”2340 x 1080 FHD + Samsung AMOLED ve 19.5: 9 ölçülere sahip ekran öne çıkar.

Barselona Mobile World fuarı Xiaomi Mi MIX 3 5G ve Mi 9