Türkiye e-ticaret alanında Polonya pazarına açılıyor

Türkiye’nin e-ihracat uzmanı B2CDirect, Polonya’nın önde gelen e-ticaret şirketi Ceneo ve lojistik partneri X-Press Couriers ile başlattığı iş birliğini duyurdu. Türkiye’deki satıcıların Polonya ile yapacağı e-ihracat işlem hacminin 2020 yılında 10 Milyon Euro’ya ulaşılacağı öngörülüyor. B2CDirect ve Polonyalı Ceneo lojistik partneri X-Press Couriers

B2CDirect iş ortaklarının ürünlerinin Ceneo’da listelenmesini, hiçbir ek maliyet ya da zaman harcamadan açabilmelerini sağlıyor. B2CDirect bu iş birlikleriyle, işletmelerin yurtdışı pazaryerlerinde listelenmesinden lojistiğe, teslimattan gümrükleme ve ödemeye kadar uçtan uça tüm e-ihracat çözümleri gerçekleştiriyor. Müşterilerinin ihtiyaçlarını yakından takip eden B2CDirect, 230’dan fazla ülkeye yönelik tüm e-ihracat süreçlerini yönetmek için Türkiye, Hollanda, Rusya ve Hong Kong’da bulunan şirketleri aracılığı ile anahtar teslim çözümler sunuyor.

Türk markalarına yeni online pazar: Polonya
Yeni iş birliğiyle ilgili olarak B2CDirect CEO’su Yusuf İbili, “Polonya Avrupa Birliği’nin 6. en ülkesi ve 38,5 milyon nüfusa sahip. Polonya’daki tüketicinin %50’si yani yaklaşık 20 milyon kişi online alışveriş yapıyor. Polonyalı internet kullanıcılarının %25’i ise sınır ötesi alışveriş yapıyor. Bu iş birliği sayesinde, Türkiye’deki iş ortaklarımızın yeni pazarlara girmesine ve satışlarını artırmalarına yardımcı olacağız.” dedi.

“Türk ürünlerinin kalitesi Avrupa’da dikkat çekiyor”
B2CDirect olarak bu stratejik iş birliği ile Türkiye’nin e-ihracat hacmini daha da artıracaklarını belirten Yusuf İbili, “Sektörel veriler, 2019’un e-ihracatçılar için parlak geçen bir yıl olacağını ortaya koyuyor. Yurtdışına satış yapan markalara sunulan vergi muafiyetleri sayesinde yurtdışı pazarları e-ihracatı daha da avantajlı hale getiriyor, böylece daha fazla firmanın önümüzdeki dönemde e-ihracat yapmaya başlayacağını öngörüyoruz.” dedi

İbili sözlerine, “B2CDirect olarak Polonyalı müşterilere online alışverişlerinde mükemmel bir deneyim yaratmak için devamlı çalışıyoruz. Sunduğumuz fiyat avantajı ve kısa süreli teslimat seçenekleri sayesinde Türkiye’deki satıcıların Polonya’da çok ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Ayrıca Türk ürünlerinin kalitesi de yine Avrupalı müşteriler için oldukça dikkat çekici durumda.” dedi.

Ceneo CEO’su Marcin Lachajczyk ise, “Her yıl büyümekte olan Polonya e-ticaret pazarının büyüklüğü ve büyüme hızının yabancı ortaklar için çekici olduğunu belirtmekte fayda var. Düşük fiyatlar, kısa teslim süresi, kolay iade politikası, devlet teşvikleri ve Türkiye ürünlerinin kalitesinin bu iş birliğini destekleyeceğini düşünüyoruz. B2CDirect ile yaptığımız iş birliği sayesinde, Polonyalı müşterilerimizin yeni markalara erişmesini sağlarken onlara fiyat ve kalite açısından da cazip fırsatlar sunacağız.” dedi.

B2CDirect ve Polonyalı Ceneo lojistik partneri X-Press Couriers