Arçelik yine Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde

Arçelik, bir kez daha, Türkiye’den Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nin Gelişmekte olan Piyasalar kategorisinde yer alan tek sanayi şirketi oldu. Arçelik Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi 2018

Sürdürülebilirlik alanında küresel ölçekte öncü çalışmalar yürüten Arçelik, geçen senenin ardından bu yıl da Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’ne (DJSI) giren tek Türk sanayi şirketi oldu. Sürdürülebilirlik konusunda en prestijli platformlardan biri olan DJSI’da dünyanın en büyük firmalarının çalışmaları değerlendiriliyor.

Şirketler yönetim, finansman faaliyetleri, etik konular, değer zincirindeki çevresel ve sosyal performans, risk yönetimi, iklim değişikliği önlemleri, şeffaflık, tedarik zinciri ile insan ve çalışan hakları gibi başlıklar altında değerlendiriliyor.

DJSI’a bu alanda lider şirketler giriyor. Arçelik geçen yılın ardından bu yıl da endekste yer alan tek Türk sanayi şirketi oldu. Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde bu yıl dünyanın en büyükleri arasında yer alan 1000’e yakın şirket değerlendirildi. DJSI, her yıl yenilenen metodolojisiyle, yeni risk ve fırsatları dikkate alarak güncellenen soruları ve zorlaşan kriterleri ile kurumsal sürdürülebilirliğin altın standardını temsil ediyor.

[irp posts=”2291″ name=”İklimsa showroomları müşteri deneyimini artırmak amacıyla yenileniyor”]

Arçelik Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi 2018

[irp posts=”2260″ name=”Google’da en çok yeni dizi sezonunu aradık”]