Arçelik Marka Konferansı’nda ”Malzemeden İlham Alan Tasarımların Hikayesi” oturumunu gerçekleştirdi

Arçelik, 13-14 Aralık’ta Hilton Bomonti’de düzenlenen iş dünyasının fikir platformu Marka Konferansı’nın en ilgiyle izlenen oturumlarından birine ev sahipliği yaptı. Arçelik Endüstriyel Tasarım Direktörü Serdal Korkut Avcı ve moda tasarımcıları Ezra-Tuba Çetin kardeşlerin katılımıyla gerçekleşen “Malzemeden İlham Alan Tasarımların Hikayesi” adlı oturum hologram teknolojisinin kullanıldığı etkileyici bir sahne şovuyla başladı. Arçelik Marka Konferansı Malzemeden İlham Alan Tasarımların Hikayesi

Arçelik’in sevilen karakterleri Çelik ve Çeliknaz’ı sahneye taşıyan gösteride karbon fiberin teknolojiyle ürüne dönüşme hikayesi canlandırıldı.

Markanın doğadan ilham alarak tüketici ihtiyaçlarına göre tasarladığı Karbon Fiber Buzdolabının hikayesini anlatan Arçelik Endüstriyel Tasarım Direktörü Serdal Korkut Avcı, günümüz tüketicisinin beklentilerini şöyle tanımladı: “Kullanıcılar yenilik, sadelik, özgünlük arıyor, içinde hislerine dokunacak malzemelerin kullanıldığı, güncel estetik anlayışı ile yoğrulmuş ürünlere sahip olmak istiyor. Kolay anlaşılabilir ve kullanımı kolay bir teknoloji ile hayatına anlam katan ürünleri tercih ediyor.”

Karbon fiber buzdolabını tasarlarken de bu beklentilerden yola çıktıklarını belirten Avcı, şunları söyledi: “Biz Arçelik olarak çok güçlü bir söyleme sahibiz: “Yeniliği aşk ile tasarlayan marka… Teknoloji kadar, estetik ve hislere dokunacak malzemeler bu anlamda bizim için çok önemli. Karbon fiber çok özel bir malzeme. Teknik ve görsel özellikleri, dayanıklılık, kuvvet, estetik. Özel hissettiriyor. Karbon fiberin dayanıklılığı, teknoloji algısı ve elmasın eşsizliğini temsil eden form ile ahşap malzemenin sıcaklığını bir araya getirdik. Şık tasarıma sahip bu ürün, ileri ürün teknolojisi ve uzun ömrü ile de çevreye duyarlı olduğunun mesajını veriyor.25 yıllık bir garanti sözü ile sektörümüzde bir ilki temsil ediyor.”

Giyilebilir teknolojinin öncüsü moda tasarımcıları Ezra-Tuba Çetin de oturumda, Karbon Fiber buzdolabından ilham alarak tasarladıkları kıyafetin hikayesini katılımcılarla paylaştılar.

Moda tasarımcısı Ezra Çetin tasarladıkları giyilebilir teknolojiyi şu sözlerle anlattı: “Tasarımı yaparken malzemenin zenginliğinin yanı sıra tasarımın gücü çok etkileyiciydi. Black Diamond’dan yola çıkarak buzdolabının kapağını açınca gördüğünüz ürünün ömrünü uzatan mavi ışık bizim için elbisenin tamamlayıcısı oldu. Tasarımımızda hareket ederek form değiştiren parçalar yer değiştirdiğinde mavi ışığı görüyorsunuz.”

Ezra-Tuba Çetin’in Arçelik Diamond Buzdolabından ilham alarak tasarladığı giyilebilir teknoloji konferansta büyük ilgi gördü.

Oturumda Arçelik Endüstriyel Tasarım Direktörü Serdal Korkut Avcı, geleceğin teknoloji ve tasarım trendlerini anlattı: “Teknolojik değişim ve dijitalleşme, değerlerin veriler üzerine kurgulandığı ve kurgulanacağı bir dünya sürüklüyor yaşamı. Yapabileceklerimiz hayal ettiklerimiz ile sınırlı.”

Arçelik’in sürdürülebilirlik vizyonuna da dikkat çekilen oturumda, moda tasarımcısı Tuba Çetin, “Doğanın ve teknolojinin ilkelerini kaynaştırmalıyız.

Konuşmacılar, Arçelik’in sektöründe kendi geri dönüşüm tesislerine sahip tek şirket olduğunu vurguladı. Şirketin geri dönüştürülen pet şişeler kullanarak ürettiği çamaşır makinesi kazanlarıyla bir yılda 25 milyon pet şişenin dönüşümüne katkı sağlayacağı anlatıldı.

Arçelik Marka Konferansı Malzemeden İlham Alan Tasarımların Hikayesi