Arabam.com açıkladı: Otomobil sahibi olmama nedeni ne çıktı?

arabam anket sonuçları 2021.
arabam anket sonuçları 2021.

Arabam.com açıkladı: Otomobil sahibi olmama nedeni ne çıktı? arabam anket sonuçları 2021.

Instagram Hesabımız

Otomotiv sektörlerindeki gelişmeler tüketicilerin ulaşım konusundaki tercihlerini etkiliyor. Değişen tüketici ihtiyaçları, otomotiv firmalarının ürünlerini nasıl geliştireceklerini de şekillendiriyor. Tüketicilerin ulaşım ve araç tercihlerini anlamak üzere arabam.com, 2548 kişinin katılımıyla bir araştırma gerçekleştirdi. Bu çalışma, demografik bilgilere göre tüketicilerin ihtiyaçlarını ve tercihlerini etkileyen faktörlere ışık tutmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin önde gelen 2.el otomobil ilan platformu arabam.com, Nisan ayında ebeveynler, bekar kadınlar, bekar erkekler ve 50 yaş üstü bireyleri baz alan, tüketicilerin nabzını tutacak bir araştırmaya imza attı. arabam.com, 2548 kişinin katılımıyla gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarını derleyerek, otomotiv sektörüne ışık tutacak istatistikleri paylaştı. Araştırmaya göre tüketicilerin otomobil sahibi olmamalarının en büyük nedeni %57,8 oranı ile bütçe yetersizliği. Otomobili olan tüketicilerin %64,4’ü ise imkanı olsa aracını değiştirmek istediğini söylüyor. Aracını değiştirmek isteyenlerin çoğunluğu ise daha üst segment araçları kullanmak istediği için aracını değiştirmek istiyor. Tüketicilerin hayallerindeki otomobil ise %20,3 oranı ile Mercedes.

Anket katılımcılarının %64,4’ü araç sahibi iken %35,6’sı araç sahibi değil. Otomobil sahibi olmama sebepleri sorulduğunda kişilerin %57,8’i bütçesinin yeterli olmamasını gerekçe gösterdi. Katılımcıların %19,1’i toplu taşımanın ihtiyaçlarını karşıladığı için, %12,8’i otomobil almak yerine farklı yatırımlar yapmayı tercih ettiği için, %10,3’ü ise ehliyeti olmadığı için araç sahibi olmadığını söyledi. Özellikle bekar kadınlar, bekar erkekler ve ebeveyn olmayan evliler, aracı olmayan en büyük kesimi oluşturuyor ve gerekçe olarak bütçe yetersizliğini belirtiyor.

Bitcoin’de yastık altı dönemi başladı!

GoToTechno Dergisi’nin Nisan 2021 sayısı çıktı. 1992 yılından beri gazeteci ve yönetici olan Murat Tosun’un yönetiminde hazırlanan dergi nerelerden okunabiliyor?

GoToTechno Nisan 2021 Sayısını Nerelerden Okurum?

GoToTechno Dergisi 27. sayısıyla karşınızda. Teknoloji Dergileri arasında 27. sayısına ulaşan GoToTechno Dergisi’ni nerelerde okuyabilirsiniz. Google Play ya da App Store’dan Turkcell Dergilik uygulamasını indirerek okuyabilirsiniz. Ben uygulama indirmek istemiyorum diyorsanız Turkcell Dergilik web sitesi üzerinden de okuyabilirsiniz.

GoToTechno Dergisi Nisan 2021 sayısı ayrıca diğer tüm sayılarıyla birlikte Dijital basın dergilikte. 

arabam anket sonuçları 2021.

arabam anket sonuçları 2021.