Appsilon Enterprise, Hande Enes’in öncülük ettiği turda 1 milyon euro tahsil etti

Laboratuvar ortamında elmas üreten şirket, bu turla birlikte aldığı toplam yatırım miktarını 2.5 milyon euroya çıkardı. Appsilon Enterprise Teknopark İstanbul Cube Incunbation

Elmas üretimine odaklanan Appsilon Enterprise, Hande Enes’in öncülük ettiği turda 1 milyon euro tutarında yeni bir yatırıma imza attı. Appsilon Enterprise, dünya genelinde laboratuvar ortamında elmas sentezi gerçekleştirebilen sayılı şirketler arasında yer alıyor. 2017 yılında Teknopark İstanbul’un kuluçka merkezi Cube Incunbation’da kurulan girişim daha önce aldığı 1,5 milyon euroluk çekirdek yatırımla birlikte toplam yatırım miktarını 2.5 milyon euroya çıkarıyor. Bu yatırımın şu an üzerine yoğunlaştıkları Seri A turu için iyi bir motivasyon kaynağı olduğunu dile getiren Appsilon Enterprise yöneticileri yeni yatırımı elmas üretim kapasitelerini artıracak teknolojiler geliştirmek için kullanacaklarını söylüyor.

Türkiye’den dünyanın elmas merkezlerine ihracat yapıyor!
Yüksek teknoloji ile laboratuvarda üretilen elmas; mücevherat sektörünün yanısıra savunma sanayi, sağlık, endüstri ve elektronik alanlarında da kullanılabiliyor. Appsilon, elmas üretim süreçlerindeki teknolojisi sayesinde ürettiği elmasın özelliklerini de kontrol edebiliyor. Bu sayede özellikle yüksek teknoloji alanlarında ihtiyaç duyulan malzemenin üretimi Appsilon tarafından sağlanabiliyor.

Appsilon aldığı bu yeni yatırımla birlikte Ar-Ge süreçlerini hızlandırarak elmas teknolojisi alanında dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden birisi olmak ve ürünleriyle başarı sağladığı alanlarda daha da güçlenmek istiyor. Hedeflediği Seri A turunun da hazırlıklarını yapan girişim, yeni yatırım turuyla birlikte üretim kapasitesini artırmayı planlıyor.

Appsilon Enterprise Teknopark İstanbul Cube Incunbation