Ankara’nın en gözde alışveriş ve yaşam merkezi Panora AVYM’de doğal hava ile havalandırma önlemi alınacak

Ankara’nın en gözde alışveriş ve yaşam merkezi Panora AVYM, 1 Haziran’dan itibaren ziyaretçilerini kabul etmeye başlayacak. Yoğun sosyal mesafe önlemlerinin alındığı yaşam merkezinde en çok dikkat çeken konu ise doğal havalandırma sistemi ile ziyaretçilerini kabul edecek olması. Ankara Panora AVYM doğal hava ile havalandırma önlemi

Koronavirüs önlemleri kapsamında bir süredir ziyaretçilerini ağırlayamayan Panora AVYM, 1 Haziran’da kapılarını açıyor. Havalandırma sisteminin kullanılmayacağı yaşam merkezinde, doğal hava akımı ile ziyaretçiler temiz hava temas ile edebilecek. Doğal havanın içeri girişini sağlamak üzere açılan 32 büyük pencere ile havalandırılacak AVYM’de, iklimlendirme üniteleri çalışmayacak ancak tavandaki çeşitli noktalarda bulunan 32 pencere ve kapılar açık tutularak alışveriş ve yaşam merkezi içerisi doğal hava ile havalandırılacak. Bunun yanı sıra hem çalışanlar hem de misafirler için belirlenen sosyal mesafe kuralları ve hijyen kuralları yoğun bir şekilde uygulanacak. Bakanlıkça belirlenmiş kişi sayısına göre girişlerin yapılacağı Panora AVYM’de, maske takmadan giriş yapmak isteyen misafirler kabul edilmeyecek. Tüm çalışanlar ve misafirlerin ateş ölçer ile ateş ölçümleri yapılacak. Düzenli olarak dezenfekte işlemi gerçekleştirilecek olan Panora AVYM’de, belirli bir süre için 12.00-20.00 saatleri arasında ziyaretçilerine açık olacak.

Normalleşme sürecinin başladığı Haziran ayı itibari ile kapılarını aralayan Panora AVYM, yaşam merkezi içerisindeki kuralları titizlikle yürütmeye hazırlanırken özellikle ortak kullanım alanı olan lavabolar için de yoğun önlem şartlarını uygulamaya devam edecek. Lavabo ve el yıkama alanlarında aralıklı olarak kullanım sağlayacak olan Panora AVYM’de asansörler ise yalnızca özel gereksinimli misafirlerin kullanımına açık olacak.

Ziyaretçilerinin sağlıklarının her şeyin üzerinde tuttuklarını belirten Panora AVYM Genel Müdürü Selçuk Şişman, “ Salgın dolayısı ile bir süredir ziyaretçilerimizi ağırlayamamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Kısa zamanda toparlanacağımıza dair ümidimiz tam. Ancak bu sürede sosyal mesafe ve hijyen kuralları ile ziyaretçilerimizin sağlığını korumak bizlerin en önemli görevi. Bu yüzden yoğun önlemler ile misafirlerimizi kabul etmeye başlayacağız. 1 Haziran itibari ile kapılarımızı açacağız. Ancak içeride denetimlerimiz ve uygulamalarımız devam edecek. Kapalı olduğumuz sürede misafirlerimize daha iyi hizmet vermek için bizler durmaksızın çalışarak alışveriş ve yaşam merkezimize keyifli içerikler ekledik. Herkes için yeni bir dönem başlıyor. Bizler de bu dönemi yakından takip ederek çalışmalarımızı güncellemeyi sürdüreceğiz” dedi.

Ankara Panora AVYM doğal hava ile havalandırma önlemi