AMD Next Horizon Gaming etkinliğinde yeni nesil PC oyun platformunu duyurdu

AMD Radeon™ RX 5700 XT ve RX 5700 grafik kartları, en yeni AAA ve eSpor oyunlarını güçlendirmek için üstün görsel doğruluk, yüksek hızlı performans ve gelişmiş özellikler sunmak için, yeni AMD RDNA oyun mimarisi üzerine inşa edildi. Yeni ürün ailesi aynı zamanda, firmanın 50. Yılını kutlayan, daha yüksek saat hızına ve üzerinde Dr. Lisa Su’nun imzasının bulunduğu özel altın görünümlü bir kalkana sahip 50. Yıldönümü Sürümü AMD Radeon™ RX 5700 XT grafik kartını da içerisinde barındırıyor. AMD Next Horizon Gaming etkinliği AMD Radeon™ RX 5700 XT

3. nesil AMD Ryzen™ masaüstü işlemciler ise oyun, üretkenlik ve içerik üretimi uygulamalarında lider performans sunuyor. Etkinlikte Dr. Su, bu ürün ailesine yeni katılan, dünyanın ilk 16 çekirdekli ana akım masaüstü işlemcisi olan 3. Nesil AMD Ryzen™ 9 3950X’i de tanıttı.

Dr. Su şu açıklamalarda bulundu: “Yüksek performanslı bilgi-işlem konusunda önemli teknoloji planları yaparak, oyuncuların yaşamak istedikleri deneyimlerin ihtiyaç duyduğu gücü sağlayan donanımlar ürettik. Endüstri lideri Ryzen 3000 Serisi masaüstü işlemciler ve Radeon RX 5700 Serisi grafik kartları, lider tasarım, performans, teknoloji ve verimlilikle birlikte en üstün oyun deneyimlerini sunuyor. Süper hızlı kare oranlarından yeni seviyede görsel gerçeklik ve görüntü kalitesine, ya da oyun deneyimlerini kolayca üretmek, kaydetmek ve paylaşmaya kadar, içerisinde yeni Ryzen işlemci ve Radeon GPU’larımızın bulunduğu PC’ler, her fiyat aralığında, her oyuncu için sıra dışı performans ve özellik sunuyorlar.”

AMD Radeon Teknoloji Grubu Kurumsal Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Scott Herkelman ise şunları söyledi: “PC oyuncularının yüzde yetmişi, 3 yıllık ya da daha eski grafik donanımı kullanıyor ve bu da onların tam doğrulukta, yüksek performanslı oyun deneyimlerinin ihtiyaç duyduğu güç ve özelliklerden mahrum kalmalarına neden oluyor. RDNA’li yeni Radeon grafik kartımız, 1440p çözünürlükte mümkün olanı, büyüleyici görsellik, muhteşem performans ve endüstri lideri özelliklerle yeniden belirleyerek, oyun deneyimlerini bir sonraki seviyeye çıkarıyor.”

AMD Next Horizon Gaming etkinliği AMD Radeon™ RX 5700 XT