AMD CES 2019’a sizcede iyi hazırlanmış mıdır?

AMD, CES 2019 kapsamında yaptığı duyuruda, son teknoloji 7nm teknolojisi ve şirketin bugüne kadar ürettiği en gelişmiş bilgi-işlem ve grafik tasarımlarının birleşimini baz alan teknolojileri tanıttı. AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su CES 2019’da

AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su, CES 2019’daki konuşmasında dünyanın ilk 7nm oyuncu grafik işlem ünitesi (GPU) olan AMD Radeon™ VII’yi duyurdu, dünyanın ultra ince laptoplar için en hızlı işlemcisi olan 2. Nesil AMD Ryzen™ Mobile işlemcilerinin detaylarını anlattı ve sıradaki 7nm 3. Nesil AMD Ryzen™ masaüstü işlemcisinin ilk halka açık gösterimini yaptı. Su’ya aralarında Oyundan Sorumlu Microsoft Başkan Yardımcısı Phil Spencer, Massive Entertainment Yönetici Direktörü David Polfeldt ve FNATIC Kurucu Ortağı ve Başkanı Sam Mathews gibi isimler eşlik etti.

AMD Oyun Grafik Yenilikleri

Oyuncular için AMD Radeon VII, en yüksek çözünürlüklerde, normalin üzerinde kare oranları için maksimum ayarları mümkün kılıyor. Aynı zamanda 1080p, ultra geniş 1440p ve 4K çözünürlüklerde kesintisiz ve yüksek tazeleme oranlı HDR oyun deneyimi sunuyor. Bununla birlikte keskin ve canlı görüntü sağlayan 8K monitörlerde, yeni nesil fotoğraf ve görsel içerik üretimi uygulamalarını da mümkün kılıyor.

AMD Radeon™ VII grafik kartının 7 Şubat 2019’da piyasada olması bekleniyor.

AMD Yüksek Performanslı Masaüstü Yenilikleri

Binlerce katılımcı ve rekor boyuttaki CES keynote canlı yayın izleyicisi için AMD, sıradaki 3. Nesil AMD Ryzen™ masaüstü işlemcinin ilk halka açık gösterimini yaptı. 3. Nesil AMD Ryzen™ işlemciler, yeni AMD “Zen 2” x86 çekirdeğini baz alıyor ve dünya lideri 7nm üretim teknolojisiyle üretiliyor. Yeni performans seviyeleri sunması beklenen işlemci, aynı zamanda PCIe 4.0 standardını destekleyen ilk PC platformu olacak.

Canlı gösterimde ön üretim bir 3. Nesil AMD Ryzen™ masaüstü işlemci, bir Intel Core™ i9-9900K işlemciye karşı Maxon Cinebench R15 kullanılarak gerçek zamanlı bir render işleminde yarıştı. AMD Ryzen işlemci, %30 daha az güç tüketimi ile karşılaştırılabilir bir performans gösterdi. Buna ek olarak Dr. Su, 3. Nesil bir AMD Ryzen™ masaüstü işlemciyi, AM4 soketli bir platformda AMD Radeon™ VII grafik kartı ile çalışırken gösterdi.

3. nesil Ryzen™ masaüstü işlemcinin 2019’un ortalarında tanıtılması planlanıyor.

AMD Sunucu Yenilikleri

AMD EPYC™ veri merkezi işlemcisi, en büyük bulut ortamlarına girişini yaparak ve lider sunucu sağlayıcılarının 50’den fazla EPYC™ tabanlı platformuyla muhteşem bir ilk yıl geçirdi.

Su, dünyanın ilk 7nm veri merkezi CPU’su olan “Rome” kod adlı, “Zen 2” x86 çekirdeğine sahip işlemciyi de gösterdi. Su, bu yeni nesil AMD EPYC™ işlemcinin gerçek dünyadaki gücünü, büyük biyomoleküler sistemleri simüle eden NAMD uygulaması üzerinde gösterdi. EPYC™ tabanlı sistemleri kullanarak AMD, bilim insanlarının araştırmalarını ilerletmelerine ve yeni çözümler üretmelerine yardım ediyor.

AMD EPYC™ “Rome” işlemcisi, 2019’un ortalarında sunulmaya başlanacak.

AMD Mobil Bilgi-İşlem Yenilikleri

AMD, ultra ince laptoplar için dünyanın en hızlı işlemcisini de sunan 2. Nesil Radeon™ Vega Grafikli AMD Ryzen™ Mobil işlemcileri duyurdu. 12 saatlik genel üretkenlik ve 10 saatlik video oynatım sunan pil ömrü, 4K HDR video yeteneği ve Microsoft Modern PC özellikleriyle 2. Nesil AMD Ryzen™ Mobil işlemciler, modern laptop kullanıcıları için en üst eğlence deneyimini sağlıyor.

AMD Başkanı ve CEO’su Dr. Lisa Su CES 2019’da